VJ1206A220JXEAP

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
VJ1206A220JXEAP
Производителот
Vishay / Vitramon
Опис
CAP CER 22PF 500V C0G/NP0 1206
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.14807
Листови со податоци онлајн
VJ1206A220JXEAP PDF
 • серија:VJ
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:22 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:500V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.067" (1.70mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
0805J0630182GCR

0805J0630182GCR

Syfer

CAP CER 1800PF 63V C0G/NP0 0805

На залиха: 317.460

$0.31500

1812J5000680KDT

1812J5000680KDT

Syfer

CAP CER 68PF 500V X7R 1812

На залиха: 105.476

$1.04289

QCCF251Q0R7A1GV002T

QCCF251Q0R7A1GV002T

Johanson Technology

HIGH-Q MLC CAPACITOR, C-SERIES,

На залиха: 1.731.301

$0.05776

CC0603JPNPO0BN120

CC0603JPNPO0BN120

Yageo

CAP CER NPO 0603

На залиха: 10.152.284

$0.00985

C323C184G3G5TA7301

C323C184G3G5TA7301

KEMET

CAP CER 0.18UF 25V C0G/NP0 RAD

На залиха: 76.327

$1.44115

0603J0630470FAR

0603J0630470FAR

Syfer

CAP CER 47PF 63V C0G/NP0 0603

На залиха: 168.622

$0.59304

0603Y1000471KCT

0603Y1000471KCT

Syfer

CAP CER 470PF 100V C0G/NP0 0603

На залиха: 671.501

$0.14892

C901U300JUSDBA7317

C901U300JUSDBA7317

KEMET

CAP CER 30PF 400VAC SL RADIAL

На залиха: 886.053

$0.11286

1812Y2K00472KXR

1812Y2K00472KXR

Syfer

CAP CER 4700PF 2KV X7R 1812

На залиха: 138.283

$0.72315

1206J0500181KAT

1206J0500181KAT

Syfer

CAP CER 180PF 50V C0G/NP0 1206

На залиха: 334.090

$0.29932

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв