C0603C910F5HACAUTO

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C0603C910F5HACAUTO
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 0603 91PF 50V ULTRA STAB
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.03156
Листови со податоци онлајн
C0603C910F5HACAUTO PDF
 • серија:SMD Auto X8R HT150C
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:91 pF
 • толеранција:±1%
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:X8R
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • карактеристики:Low ESL, High Temperature
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.034" (0.87mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
2220J2000104JXT

2220J2000104JXT

Syfer

CAP CER 0.1UF 200V X7R 2220

На залиха: 51.956

$2.11716

VJ0603A180GXXCW1BC

VJ0603A180GXXCW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 18PF 25V C0G/NP0 0603

На залиха: 4.073.319

$0.02455

2211YA250270KCRSP

2211YA250270KCRSP

Syfer

CAP CER 27PF 250V C0G/NP0 2211

На залиха: 85.066

$1.29311

1210J0250103KXT

1210J0250103KXT

Syfer

CAP CER 10000PF 25V X7R 1210

На залиха: 272.643

$0.36678

2225Y1K20821KXT

2225Y1K20821KXT

Syfer

CAP CER 820PF 1.2KV X7R 2225

На залиха: 67.796

$1.62251

C0603C620J5GACTU

C0603C620J5GACTU

KEMET

CAP CER 62PF 50V C0G/NP0 0603

На залиха: 312.500

$0.32000

0603Y2500220FFT

0603Y2500220FFT

Syfer

CAP CER 22PF 250V C0G/NP0 0603

На залиха: 140.197

$0.71328

0805J0630332JXR

0805J0630332JXR

Syfer

CAP CER 3300PF 63V X7R 0805

На залиха: 618.926

$0.16157

VY1471K31Y5UQ63V0

VY1471K31Y5UQ63V0

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP CER 470PF 760VAC Y5U RADIAL

На залиха: 294.117

$0.34000

K272K15X7RF5TL2

K272K15X7RF5TL2

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP CER 2700PF 50V X7R RADIAL

На залиха: 2.500.000

$0.04000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв