C1005X6S1H333M050BB

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C1005X6S1H333M050BB
Производителот
TDK Corporation
Опис
CAP CER 0.033UF 50V X6S 0402
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
6934
Единечната цена
$0.10000
Листови со податоци онлајн
C1005X6S1H333M050BB PDF
 • серија:C
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Obsolete
 • капацитет:0.033 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:X6S
 • Работна температура:-55°C ~ 105°C
 • карактеристики:Low ESL
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0402 (1005 Metric)
 • големина / димензија:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.022" (0.55mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1210Y0500822MET

1210Y0500822MET

Syfer

CAP CER 8200PF 50V X7R 1210

На залиха: 178.715

$0.55955

1210J2500154KDR

1210J2500154KDR

Syfer

CAP CER 0.15UF 250V X7R 1210

На залиха: 119.326

$0.83804

0603Y1003P90CAT

0603Y1003P90CAT

Syfer

CAP CER 3.9PF 100V C0G/NP0 0603

На залиха: 366.112

$0.27314

CC0603FRNPO9BN331

CC0603FRNPO9BN331

Yageo

CAP CER 330PF 50V NPO 0603

На залиха: 400.000

$0.25000

2225Y1K50273JXT

2225Y1K50273JXT

Syfer

CAP CER 0.027UF 1.5KV X7R 2225

На залиха: 32.013

$3.74846

2220JA250103MXRB17

2220JA250103MXRB17

Syfer

CAP CER 10000PF 250V X7R 2220

На залиха: 89.341

$1.23123

2225J0630123GCR

2225J0630123GCR

Syfer

CAP CER 0.012UF 63V C0G/NP0 2225

На залиха: 26.719

$4.49106

1808J6300151KXR

1808J6300151KXR

Syfer

CAP CER 150PF 630V X7R 1808

На залиха: 279.610

$0.35764

1206J1500620GQT

1206J1500620GQT

Syfer

CAP CER 62PF 150V C0G/NP0 1206

На залиха: 101.835

$0.98198

0805J5000221FFT

0805J5000221FFT

Syfer

CAP CER 220PF 500V C0G/NP0 0805

На залиха: 118.707

$0.84241

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв