C3216X8L0G226M160AC

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C3216X8L0G226M160AC
Производителот
TDK Corporation
Опис
CAP CER 22UF 4V X8L 1206
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.88000
Листови со податоци онлајн
C3216X8L0G226M160AC PDF
 • серија:C
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:22 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:4V
 • температурен коефициент:X8L
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • карактеристики:High Temperature
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.075" (1.90mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C326C160J3G5TA7301

C326C160J3G5TA7301

KEMET

CAP CER 16PF 25V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 924.983

$0.10811

1206Y1K00130GQT

1206Y1K00130GQT

Syfer

CAP CER 13PF 1KV C0G/NP0 1206

На залиха: 108.602

$1.01287

CKC21C562GEGACAUTO

CKC21C562GEGACAUTO

KEMET

KC-LINK 2220 5.6NF 1200VDC C0G

На залиха: 50.983

$2.15756

1808J2000392MDT

1808J2000392MDT

Syfer

CAP CER 3900PF 200V X7R 1808

На залиха: 229.047

$0.43659

C1210C181J5HAC7800

C1210C181J5HAC7800

KEMET

CAP CER 1210 180PF 50V ULTRA STA

На залиха: 2.505.010

$0.03992

C1210X122K8HACAUTO

C1210X122K8HACAUTO

KEMET

CAP CER 1210 1.2NF 10V ULTRA STA

На залиха: 1.147.578

$0.08714

1812J0160823JCR

1812J0160823JCR

Syfer

CAP CER 0.082UF 16V C0G/NP0 1812

На залиха: 75.349

$1.45986

1812Y0160125KDR

1812Y0160125KDR

Syfer

CAP CER 1.2UF 16V X7R 1812

На залиха: 64.083

$1.71652

2225J2500184JXT

2225J2500184JXT

Syfer

CAP CER 0.18UF 250V X7R 2225

На залиха: 45.435

$2.42099

UMK212BJ105MGHT

UMK212BJ105MGHT

TAIYO YUDEN

CAP CER 1UF 50V X5R 0805

На залиха: 476.190

$0.21000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв