VJ0805A220JXAAP

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
VJ0805A220JXAAP
Производителот
Vishay / Vitramon
Опис
CAP CER 22PF 50V C0G/NP0 0805
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.06547
Листови со податоци онлајн
VJ0805A220JXAAP PDF
 • серија:VJ
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:22 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.057" (1.45mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C1206X682FMGEC7800

C1206X682FMGEC7800

KEMET

CAP CER 1206 6.8NF 63V C0G 1%

На залиха: 238.452

$0.41937

GCM21BR72A183JA37L

GCM21BR72A183JA37L

TOKO / Murata

CAP CER

На залиха: 1.287.664

$0.07766

1210J0500472MDT

1210J0500472MDT

Syfer

CAP CER 4700PF 50V X7R 1210

На залиха: 192.841

$0.51856

C1206C689C1HAC7800

C1206C689C1HAC7800

KEMET

CAP CER 1206 6.8PF 100V ULTRA ST

На залиха: 3.607.503

$0.02772

0805Y0500390KCR

0805Y0500390KCR

Syfer

CAP CER 39PF 50V C0G/NP0 0805

На залиха: 766.107

$0.13053

1206Y0500682KXT

1206Y0500682KXT

Syfer

CAP CER 6800PF 50V X7R 1206

На залиха: 477.213

$0.20955

1812J0630682MXR

1812J0630682MXR

Syfer

CAP CER 6800PF 63V X7R 1812

На залиха: 149.180

$0.67033

1812Y2K50270GCT

1812Y2K50270GCT

Syfer

CAP CER 27PF 2.5KV C0G/NP0 1812

На залиха: 94.470

$1.16439

2225J0500822FFR

2225J0500822FFR

Syfer

CAP CER 8200PF 50V C0G/NP0 2225

На залиха: 8.874

$12.39462

1206J6300121JAT

1206J6300121JAT

Syfer

CAP CER 120PF 630V C0G/NP0 1206

На залиха: 315.139

$0.31732

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв