0603Y1001P60BQT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
0603Y1001P60BQT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 1.6PF 100V C0G/NP0 0603
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.28378
Листови со податоци онлајн
0603Y1001P60BQT PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1.6 pF
 • толеранција:±0.1pF
 • напон - номинален:100V
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Q, Low Loss, Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:RF, Microwave, High Frequency, Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.031" (0.80mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C911U152MUVDCAWL40

C911U152MUVDCAWL40

KEMET

CAP CER 1500PF 400VAC Y5V RADIAL

На залиха: 886.053

$0.11286

VJ0603D1R3DXCAJ

VJ0603D1R3DXCAJ

Vishay / Vitramon

CAP CER 1.3PF 200V C0G/NP0 0603

На залиха: 865.351

$0.11556

0805J0250561JDR

0805J0250561JDR

Syfer

CAP CER 560PF 25V X7R 0805

На залиха: 475.714

$0.21021

C1210C431G8HACAUTO

C1210C431G8HACAUTO

KEMET

CAP CER 1210 430PF 10V ULTRA STA

На залиха: 1.263.264

$0.07916

CGA3E3X7R1H224K080AB

CGA3E3X7R1H224K080AB

TDK Corporation

CAP CER 0.22UF 50V X7R 0603

На залиха: 526.315

$0.19000

2225Y0100472JCT

2225Y0100472JCT

Syfer

CAP CER 4700PF 10V C0G/NP0 2225

На залиха: 43.447

$2.53182

FA28NP02A152JNU06

FA28NP02A152JNU06

TDK Corporation

CAP CER 1500PF 100V NP0 RADIAL

На залиха: 208.333

$0.48000

VJ1210A122JBCAT4X

VJ1210A122JBCAT4X

Vishay / Vitramon

CAP CER 1200PF 200V NP0 1210

На залиха: 413.120

$0.24206

2220J6300473KXR

2220J6300473KXR

Syfer

CAP CER 0.047UF 630V X7R 2220

На залиха: 78.080

$1.40881

2225J1000122FFT

2225J1000122FFT

Syfer

CAP CER 1200PF 100V C0G/NP0 2225

На залиха: 8.874

$12.39462

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв