1812Y1K00391KER

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1812Y1K00391KER
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 390PF 1KV X7R 1812
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.96840
Листови со податоци онлајн
1812Y1K00391KER PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:390 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:1000V (1kV)
 • температурен коефициент:X7R (2R1)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive, Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1812 (4532 Metric)
 • големина / димензија:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CGA3E3X8R2A223K080AB

CGA3E3X8R2A223K080AB

TDK Corporation

CAP CER 0.022UF 100V X8R 0603

На залиха: 526.315

$0.19000

1825Y0500183KXT

1825Y0500183KXT

Syfer

CAP CER 0.018UF 50V X7R 1825

На залиха: 52.286

$2.10380

VJ1206A101FXXCW1BC

VJ1206A101FXXCW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 100PF 25V C0G/NP0 1206

На залиха: 1.001.401

$0.09986

1812J2000390GCR

1812J2000390GCR

Syfer

CAP CER 39PF 200V C0G/NP0 1812

На залиха: 94.639

$1.16231

1111Y1K0P500DQT

1111Y1K0P500DQT

Syfer

CAP CER 0.5PF 1KV C0G/NP0 1111

На залиха: 132.376

$0.75542

VJ0805A121GXCAC

VJ0805A121GXCAC

Vishay / Vitramon

CAP CER 120PF 200V C0G/NP0 0805

На залиха: 288.084

$0.34712

C0603C560K5GACTU

C0603C560K5GACTU

KEMET

CAP CER 56PF 50V NP0 0603

На залиха: 1.880.052

$0.05319

MA0805CG4R7C160

MA0805CG4R7C160

Meritek

CAP CER 4.7PF 16V C0G/NP0 0805

На залиха: 5.464.480

$0.01830

2225Y6300222JCR

2225Y6300222JCR

Syfer

CAP CER 2200PF 630V C0G/NP0 2225

На залиха: 52.641

$2.08959

1812Y0500392JET

1812Y0500392JET

Syfer

CAP CER 3900PF 50V X7R 1812

На залиха: 79.817

$1.37815

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв