0805J1503P60DQT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
0805J1503P60DQT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 3.6PF 150V C0G/NP0 0805
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.41298
Листови со податоци онлајн
0805J1503P60DQT PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:3.6 pF
 • толеранција:±0.5pF
 • напон - номинален:150V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Q, Low Loss
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.051" (1.30mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C326C159BAG5TA7301

C326C159BAG5TA7301

KEMET

CAP CER 1.5PF 250V C0G/NP0 RAD

На залиха: 331.202

$0.30193

1206J1K50220JCR

1206J1K50220JCR

Syfer

CAP CER 22PF 1.5KV C0G/NP0 1206

На залиха: 467.006

$0.21413

1808J2500182GCT

1808J2500182GCT

Syfer

CAP CER 1800PF 250V C0G/NP0 1808

На залиха: 143.566

$0.69654

CKC18C303KDGLCTU

CKC18C303KDGLCTU

KEMET

KC-LINK WITH KONNEKT TECHNOLOGY

На залиха: 21.241

$6.12000

2225Y0100682FCT

2225Y0100682FCT

Syfer

CAP CER 6800PF 10V C0G/NP0 2225

На залиха: 15.687

$8.92416

0603Y2500392JXR

0603Y2500392JXR

Syfer

CAP CER 3900PF 250V X7R 0603

На залиха: 692.089

$0.14449

C1206X222K5RACAUTO

C1206X222K5RACAUTO

KEMET

CAP CER 2200PF 50V X7R 1206

На залиха: 217.391

$0.46000

0805Y0500332MDR

0805Y0500332MDR

Syfer

CAP CER 3300PF 50V X7R 0805

На залиха: 516.475

$0.19362

1210Y6300123KXT

1210Y6300123KXT

Syfer

CAP CER 0.012UF 630V X7R 1210

На залиха: 278.846

$0.35862

C0402C0G500-100FNE

C0402C0G500-100FNE

Venkel LTD

CAP CER 10PF 50V C0G/NP0 0402

На залиха: 16.000.000

$0.00625

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв