2220Y5000393JDR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
2220Y5000393JDR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 0.039UF 500V X7R 2220
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$2.38910
Листови со податоци онлајн
2220Y5000393JDR PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.039 µF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:500V
 • температурен коефициент:X7R (2R1)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:High Reliability, Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:2220 (5750 Metric)
 • големина / димензија:0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CQ0603JRNPOYBN270

CQ0603JRNPOYBN270

Yageo

CAP CER 27PF 250V NPO 0603

На залиха: 835.003

$0.11976

1206J1001P00CCT

1206J1001P00CCT

Syfer

CAP CER 1PF 100V C0G/NP0 1206

На залиха: 349.821

$0.28586

1210J2000682JXT

1210J2000682JXT

Syfer

CAP CER 6800PF 200V X7R 1210

На залиха: 209.912

$0.47639

1206J0500472KXR

1206J0500472KXR

Syfer

CAP CER 4700PF 50V X7R 1206

На залиха: 563.158

$0.17757

1111Y1503P30HQT

1111Y1503P30HQT

Syfer

CAP CER 3.3PF 150V C0G/NP0 1111

На залиха: 60.703

$1.81210

C336C823G1G5TA7301

C336C823G1G5TA7301

KEMET

CAP CER 0.082UF 100V C0G/NP0 RAD

На залиха: 73.500

$1.49658

VJ1206A681GXBCW1BC

VJ1206A681GXBCW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 680PF 100V C0G/NP0 1206

На залиха: 549.722

$0.18191

0805Y0630470FAR

0805Y0630470FAR

Syfer

CAP CER 47PF 63V C0G/NP0 0805

На залиха: 143.200

$0.69832

1206J1K20123MXR

1206J1K20123MXR

Syfer

CAP CER 0.012UF 1.2KV X7R 1206

На залиха: 451.773

$0.22135

2225Y0630680GCR

2225Y0630680GCR

Syfer

CAP CER 68PF 63V C0G/NP0 2225

На залиха: 29.308

$4.09444

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв