1812Y6K00102JXR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1812Y6K00102JXR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 1000PF 6KV X7R 1812
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.71657
Листови со податоци онлајн
1812Y6K00102JXR PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1000 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:6000V (6kV)
 • температурен коефициент:X7R (2R1)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1812 (4532 Metric)
 • големина / димензија:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
VJ0805H103JXAAC

VJ0805H103JXAAC

Vishay / Vitramon

CAP CER 10000PF 50V X8R 0805

На залиха: 1.101.928

$0.09075

0805J2000681MXT

0805J2000681MXT

Syfer

CAP CER 680PF 200V X7R 0805

На залиха: 633.272

$0.15791

2225J5000821JDR

2225J5000821JDR

Syfer

CAP CER 820PF 500V X7R 2225

На залиха: 37.425

$2.93916

C1812C682K1RACTU

C1812C682K1RACTU

KEMET

CAP CER 6800PF 100V X7R 1812

На залиха: 420.875

$0.23760

1808Y0250392KCR

1808Y0250392KCR

Syfer

CAP CER 3900PF 25V C0G/NP0 1808

На залиха: 330.185

$0.30286

C0603C229C4HACAUTO

C0603C229C4HACAUTO

KEMET

CAP CER 0603 2.2PF 16V ULTRA STA

На залиха: 6.784.260

$0.01474

1808J0100274MXR

1808J0100274MXR

Syfer

CAP CER 0.27UF 10V X7R 1808

На залиха: 207.451

$0.48204

1825Y1000155KXR

1825Y1000155KXR

Syfer

CAP CER 1.5UF 100V X7R 1825

На залиха: 35.859

$3.34642

1812J0630394KDR

1812J0630394KDR

Syfer

CAP CER 0.39UF 63V X7R 1812

На залиха: 91.033

$1.20835

C1210X750F3HACAUTO

C1210X750F3HACAUTO

KEMET

CAP CER 1210 75PF 25V ULTRA STAB

На залиха: 371.691

$0.26904

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв