1210J1000680KAT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1210J1000680KAT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 68PF 100V C0G/NP0 1210
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.58836
Листови со податоци онлајн
1210J1000680KAT PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:68 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:100V
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1210 (3225 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.079" (2.00mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
0805J0630273MDT

0805J0630273MDT

Syfer

CAP CER 0.027UF 63V X7R 0805

На залиха: 435.805

$0.22946

1825Y2500564KXR

1825Y2500564KXR

Syfer

CAP CER 0.56UF 250V X7R 1825

На залиха: 42.254

$2.60330

CKC33C512JEGAC7800

CKC33C512JEGAC7800

KEMET

KC-LINK 3640 5.1NF 1200VDC C0G

На залиха: 18.931

$6.86696

2220Y0160120GFT

2220Y0160120GFT

Syfer

CAP CER 12PF 16V C0G/NP0 2220

На залиха: 23.146

$5.61645

C1812X511J5HACAUTO

C1812X511J5HACAUTO

KEMET

CAP CER 1812 510PF 50V ULTRA STA

На залиха: 534.759

$0.18700

0805Y1000330MCRE03

0805Y1000330MCRE03

Syfer

CAP CER 33PF 100V C0G/NP0 0805

На залиха: 184.569

$0.54180

VY1152M35Y5UC6UV0

VY1152M35Y5UC6UV0

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP CER 1500PF 760VAC Y5U RADIAL

На залиха: 1.056.077

$0.09469

C0402C820F5GACTU

C0402C820F5GACTU

KEMET

CAP CER 82PF 50V NP0 0402

На залиха: 228.305

$0.43801

FA24C0G2A682JNU06

FA24C0G2A682JNU06

TDK Corporation

CAP CER 6800PF 100V C0G RADIAL

На залиха: 196.078

$0.51000

GJM0335C1E8R0CB01J

GJM0335C1E8R0CB01J

TOKO / Murata

CAP CER 8PF 25V C0G/NP0 0201

На залиха: 14.450.867

$0.00692

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв