VJ0805D300MLPAJ

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
VJ0805D300MLPAJ
Производителот
Vishay / Vitramon
Опис
CAP CER 30PF 250V NP0 0805
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.23289
Листови со податоци онлајн
VJ0805D300MLPAJ PDF
 • серија:VJ HIFREQ
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:30 pF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:250V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Q, Low Loss
 • оценки:-
 • апликации:RF, Microwave, High Frequency
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.057" (1.45mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1812J1K50102JCT

1812J1K50102JCT

Syfer

CAP CER 1000PF 1.5KV C0G 1812

На залиха: 105.397

$0.94879

C316C332G2G5TA

C316C332G2G5TA

KEMET

CAP CER 3300PF 200V C0G/NP0 RAD

На залиха: 137.328

$0.72818

C1206C472G4HACAUTO

C1206C472G4HACAUTO

KEMET

CAP CER 1206 4.7NF 16V ULTRA STA

На залиха: 1.627.074

$0.06146

C1206C222JGRAC7800

C1206C222JGRAC7800

KEMET

CAP CER 2200PF 2000V X7R 1206

На залиха: 271.480

$0.36835

06035U101JAT2A

06035U101JAT2A

Elco (AVX)

CAP CER 100PF 50V C0G/NP0 0603

На залиха: 294.117

$0.34000

CKC18C472MWGAC7800

CKC18C472MWGAC7800

KEMET

KC-LINK 1812 4.7NF 650VDC C0G

На залиха: 101.923

$0.98113

C1210C682G8HAC7800

C1210C682G8HAC7800

KEMET

CAP CER 1210 6.8NF 10V ULTRA STA

На залиха: 1.231.527

$0.08120

2225Y0250272GCR

2225Y0250272GCR

Syfer

CAP CER 2700PF 25V C0G/NP0 2225

На залиха: 26.893

$4.46208

CKC33C473FDGACAUTO

CKC33C473FDGACAUTO

KEMET

KC-LINK 3640 47NF 1000VDC C0G

На залиха: 8.689

$12.65912

MD025E334MAB

MD025E334MAB

Elco (AVX)

CAP CER 0.33UF 50V Z5U 2-DIP

На залиха: 48.073

$2.28818

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв