CKC18X183FWGAC7800

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
CKC18X183FWGAC7800
Производителот
KEMET
Опис
KC-LINK 1812 18NF 650VDC C0G
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$3.29114
Листови со податоци онлајн
-
 • серија:*
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:-
 • толеранција:-
 • напон - номинален:-
 • температурен коефициент:-
 • Работна температура:-
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:-
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:-
 • пакет / куќиште:-
 • големина / димензија:-
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):-
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
0505J150P600BQT

0505J150P600BQT

Syfer

CAP CER 0.6PF 150V C0G/NP0 0505

На залиха: 226.459

$0.44158

1206Y1K00821MDT

1206Y1K00821MDT

Syfer

CAP CER 820PF 1KV X7R 1206

На залиха: 361.689

$0.27648

1206J5000150GQT

1206J5000150GQT

Syfer

CAP CER 15PF 500V C0G/NP0 1206

На залиха: 102.371

$0.97683

C1206C221K2RAC7800

C1206C221K2RAC7800

KEMET

CAP CER SMD 1206 220PF 10% 200V

На залиха: 192.307

$0.52000

C0603C512G5JAC7867

C0603C512G5JAC7867

KEMET

CAP CER 5100PF 50V U2J 0603

На залиха: 796.939

$0.12548

VJ0603Y563KLAAJ32

VJ0603Y563KLAAJ32

Vishay / Vitramon

CAP CER 56000 PF 50V X7R 0603 PB

На залиха: 373.999

$0.26738

C3216JB2E333K160AA

C3216JB2E333K160AA

TDK Corporation

CAP CER 0.033UF 250V JB 1206

На залиха: 312.500

$0.32000

0805J0250220GFT

0805J0250220GFT

Syfer

CAP CER 22PF 25V C0G/NP0 0805

На залиха: 273.890

$0.36511

251R14S3R6CV4T

251R14S3R6CV4T

Johanson Technology

CAP CER 3.6PF 250V C0G/NP0 0603

На залиха: 370.370

$0.27000

GCG188R91H223KA03J

GCG188R91H223KA03J

TOKO / Murata

CAP CER 0.022UF 50V X8R 0603

На залиха: 1.989.653

$0.05026

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв