2220J1000225JXT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
2220J1000225JXT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 2.2UF 100V X7R 2220
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$3.54368
Листови со податоци онлајн
2220J1000225JXT PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:2.2 µF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:100V
 • температурен коефициент:X7R (2R1)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:2220 (5750 Metric)
 • големина / димензија:0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C0603X110G5HAC7867

C0603X110G5HAC7867

KEMET

CAP CER 0603 11PF 50V ULTRA STAB

На залиха: 5.376.344

$0.01860

VJ0805A221JXBAC

VJ0805A221JXBAC

Vishay / Vitramon

CAP CER 220PF 100V C0G/NP0 0805

На залиха: 303.030

$0.33000

1210J2K00100FCT

1210J2K00100FCT

Syfer

CAP CER 10PF 2KV C0G/NP0 1210

На залиха: 99.925

$1.10082

1825Y0160185JXR

1825Y0160185JXR

Syfer

CAP CER 1.8UF 16V X7R 1825

На залиха: 38.875

$2.82954

2225J0160124JXR

2225J0160124JXR

Syfer

CAP CER 0.12UF 16V X7R 2225

На залиха: 42.801

$2.56998

VJ0805D301KXCAT

VJ0805D301KXCAT

Vishay / Vitramon

CAP CER 300PF 200V NP0 0805

На залиха: 355.063

$0.28164

2220J0250333KCT

2220J0250333KCT

Syfer

CAP CER 0.033UF 25V C0G/NP0 2220

На залиха: 50.487

$2.17875

1206Y2500392KDT

1206Y2500392KDT

Syfer

CAP CER 3900PF 250V X7R 1206

На залиха: 326.979

$0.30583

1206Y1K00222MXT

1206Y1K00222MXT

Syfer

CAP CER 2200PF 1KV X7R 1206

На залиха: 442.634

$0.22592

2220Y0160563MDR

2220Y0160563MDR

Syfer

CAP CER 0.056UF 16V X7R 2220

На залиха: 44.293

$2.48346

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв