1808Y1K50472JXT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1808Y1K50472JXT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 4700PF 1.5KV X7R 1808
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.62570
Листови со податоци онлајн
1808Y1K50472JXT PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:4700 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:1500V (1.5kV)
 • температурен коефициент:X7R (2R1)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1808 (4520 Metric)
 • големина / димензија:0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.079" (2.00mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C330C362JAG5TA7301

C330C362JAG5TA7301

KEMET

CAP CER 3600PF 250V C0G/NP0 RAD

На залиха: 457.854

$0.21841

2225J2K50182MXR

2225J2K50182MXR

Syfer

CAP CER 1800PF 2.5KV X7R 2225

На залиха: 55.589

$1.97879

1812Y1000394JDR

1812Y1000394JDR

Syfer

CAP CER 0.39UF 100V X7R 1812

На залиха: 53.271

$2.06490

1825Y4K00331JCT

1825Y4K00331JCT

Syfer

CAP CER 330PF 4KV C0G/NP0 1825

На залиха: 96.459

$1.14037

87043-73 RN

87043-73 RN

Elco (AVX)

CAP CER 0.1UF 1KV X7R RADIAL

На залиха: 4.766

$23.08000

0505Y3002P10DQT

0505Y3002P10DQT

Syfer

CAP CER 2.1PF 300V C0G/NP0 0505

На залиха: 207.262

$0.48248

0805Y3000121KQT

0805Y3000121KQT

Syfer

CAP CER 120PF 300V C0G/NP0 0805

На залиха: 168.560

$0.59326

1825Y5000150FCR

1825Y5000150FCR

Syfer

CAP CER 15PF 500V C0G/NP0 1825

На залиха: 20.609

$6.30770

05083C223MAT2V

05083C223MAT2V

Elco (AVX)

CAP CER 0.022UF 25V X7R 0508

На залиха: 322.518

$0.31006

1210Y0500153MXR

1210Y0500153MXR

Syfer

CAP CER 0.015UF 50V X7R 1210

На залиха: 283.840

$0.35231

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв