2220J1000473JXR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
2220J1000473JXR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 0.047UF 100V X7R 2220
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$1.99955
Листови со податоци онлајн
2220J1000473JXR PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.047 µF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:100V
 • температурен коефициент:X7R (2R1)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:2220 (5750 Metric)
 • големина / димензија:0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1825J1K50181FCT

1825J1K50181FCT

Syfer

CAP CER 180PF 1.5KV C0G/NP0 1825

На залиха: 25.003

$4.79936

1825J2000680FCR

1825J2000680FCR

Syfer

CAP CER 68PF 200V C0G/NP0 1825

На залиха: 17.463

$8.01682

2225J0250471KFR

2225J0250471KFR

Syfer

CAP CER 470PF 25V C0G/NP0 2225

На залиха: 33.727

$3.55796

CKC33C563JDGAC7210

CKC33C563JDGAC7210

KEMET

KC-LINK 3640 56NF 1000VDC C0G

На залиха: 22.565

$5.76091

04023A150KAT2A

04023A150KAT2A

Elco (AVX)

CAP CER 15PF 25V NP0 0402

На залиха: 1.731.601

$0.05775

K392K10X7RH5TH5

K392K10X7RH5TH5

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP CER 3900PF 100V X7R RADIAL

На залиха: 2.061.430

$0.04851

2225Y0630103GCR

2225Y0630103GCR

Syfer

CAP CER 10000PF 63V C0G/NP0 2225

На залиха: 24.740

$4.85030

C0805X392M8HAC7800

C0805X392M8HAC7800

KEMET

CAP CER 0805 3.9NF 10V ULTRA STA

На залиха: 4.784.688

$0.02090

C318C621GAG5TA

C318C621GAG5TA

KEMET

CAP CER 620PF 250V C0G/NP0 RAD

На залиха: 301.241

$0.33196

C0805C152JMGECAUTO

C0805C152JMGECAUTO

KEMET

CAP CER 0805 1.5NF 63V C0G 5%

На залиха: 2.614.379

$0.03825

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв