1812Y1K00561MXT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1812Y1K00561MXT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 560PF 1KV X7R 1812
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.74481
Листови со податоци онлајн
1812Y1K00561MXT PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:560 pF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:1000V (1kV)
 • температурен коефициент:X7R (2R1)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1812 (4532 Metric)
 • големина / димензија:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
2225Y0160333JFT

2225Y0160333JFT

Syfer

CAP CER 0.033UF 16V C0G/NP0 2225

На залиха: 26.940

$4.45420

2220Y0250105JDT

2220Y0250105JDT

Syfer

CAP CER 1UF 25V X7R 2220

На залиха: 30.395

$3.94790

08053D474MAT2A

08053D474MAT2A

Elco (AVX)

CAP CER 0.47UF 25V X5R 0805

На залиха: 719.217

$0.13904

2220J3K00680FCR

2220J3K00680FCR

Syfer

CAP CER 68PF 3KV C0G/NP0 2220

На залиха: 25.662

$5.06576

VJ1206Y331KXBCW1BC

VJ1206Y331KXBCW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 330PF 100V X7R 1206

На залиха: 1.500.375

$0.06665

C0402C102J8JACAUTO

C0402C102J8JACAUTO

KEMET

CAP CER 1000PF 10V U2J 0402

На залиха: 3.178.639

$0.03146

1812J0100275KXR

1812J0100275KXR

Syfer

CAP CER 2.7UF 10V X7R 1812

На залиха: 75.881

$1.44963

RCE5C1H822J1DBH03A

RCE5C1H822J1DBH03A

TOKO / Murata

CAP CER 8200PF 50V C0G/NP0 RAD

На залиха: 126.582

$0.79000

2225J0250333MDT

2225J0250333MDT

Syfer

CAP CER 0.033UF 25V X7R 2225

На залиха: 43.572

$2.52452

1210Y0160103MDR

1210Y0160103MDR

Syfer

CAP CER 10000PF 16V X7R 1210

На залиха: 189.229

$0.52846

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв