1206Y0503P90BFT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1206Y0503P90BFT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 3.9PF 50V C0G/NP0 1206
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.95810
Листови со податоци онлајн
1206Y0503P90BFT PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:3.9 pF
 • толеранција:±0.1pF
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination, High Temperature
 • оценки:-
 • апликации:High Reliability, Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.063" (1.60mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
K391K15C0GF5UH5

K391K15C0GF5UH5

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP CER 390PF 50V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 1.825.483

$0.05478

LD033A221FAB2A

LD033A221FAB2A

Elco (AVX)

CAP CER 220PF 25V NP0 0603

На залиха: 499.500

$0.20020

2220J2000562GCR

2220J2000562GCR

Syfer

CAP CER 5600PF 200V C0G/NP0 2220

На залиха: 31.810

$3.77230

GCJ21BR71E683KA01K

GCJ21BR71E683KA01K

TOKO / Murata

CAP CER

На залиха: 1.271.132

$0.07867

CKC18C912KDGAC7800

CKC18C912KDGAC7800

KEMET

KC-LINK 1812 9.1NF 1000VDC C0G

На залиха: 64.896

$1.69500

C318C169B3G5TA

C318C169B3G5TA

KEMET

CAP CER 1.6PF 25V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 309.827

$0.32276

QCCF251Q3R0C1GV001T

QCCF251Q3R0C1GV001T

Johanson Technology

HIGH-Q MLC CAPACITOR, C-SERIES,

На залиха: 3.344.481

$0.02990

1206Y1500441JQT

1206Y1500441JQT

Syfer

CAP CER 440PF 150V C0G/NP0 1206

На залиха: 135.891

$0.73588

CML0805X7R103KT50V

CML0805X7R103KT50V

Stackpole Electronics, Inc.

CAP CER 10000PF 50V X7R 0805

На залиха: 833.333

$0.12000

C325C270FAG5TA7301

C325C270FAG5TA7301

KEMET

CAP CER 27PF 250V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 228.320

$0.43798

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв