1812Y5000102KXR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1812Y5000102KXR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 1000PF 500V X7R 1812
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.67033
Листови со податоци онлајн
1812Y5000102KXR PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1000 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:500V
 • температурен коефициент:X7R (2R1)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1812 (4532 Metric)
 • големина / димензија:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1206J6300101JXT

1206J6300101JXT

Syfer

CAP CER 100PF 630V X7R 1206

На залиха: 394.259

$0.25364

C1206C223J5RECAUTO

C1206C223J5RECAUTO

KEMET

CAP CER 1206 22NF 50V X7R 5%

На залиха: 2.107.925

$0.04744

C336C104F2G5TA7301

C336C104F2G5TA7301

KEMET

CAP CER 0.1UF 200V C0G/NP0 RAD

На залиха: 25.322

$5.13385

CL10B334KO8NFNC

CL10B334KO8NFNC

Samsung Electro-Mechanics

CAP CER 0.33UF 16V X7R 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

1825Y6300271MXT

1825Y6300271MXT

Syfer

CAP CER 270PF 630V X7R 1825

На залиха: 72.281

$1.52183

C327C182J3G5TA

C327C182J3G5TA

KEMET

CAP CER RAD 1.8NF 25V C0G 5%

На залиха: 924.983

$0.10811

1206J0160391KDR

1206J0160391KDR

Syfer

CAP CER 390PF 16V X7R 1206

На залиха: 366.824

$0.27261

2225Y2500684JXR

2225Y2500684JXR

Syfer

CAP CER 0.68UF 250V X7R 2225

На залиха: 33.609

$3.57042

1210J1000474KDR

1210J1000474KDR

Syfer

CAP CER 0.47UF 100V X7R 1210

На залиха: 104.943

$1.04818

M39014/22-0776

M39014/22-0776

Elco (AVX)

CAP CER 10000PF 100V X7R 2-DIP

На залиха: 19.345

$6.72000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв