C0603C102G4HACAUTO

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C0603C102G4HACAUTO
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 0603 1NF 16V ULTRA STABL
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.01672
Листови со податоци онлајн
C0603C102G4HACAUTO PDF
 • серија:SMD Auto X8R HT150C
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1000 pF
 • толеранција:±2%
 • напон - номинален:16V
 • температурен коефициент:X8R
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • карактеристики:Low ESL, High Temperature
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.034" (0.87mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CQ0402BRNPO9BN2R2

CQ0402BRNPO9BN2R2

Yageo

CAP CER 2.2PF 50V NPO 0402

На залиха: 1.804.402

$0.05542

1812Y2000392FAT

1812Y2000392FAT

Syfer

CAP CER 3900PF 200V C0G/NP0 1812

На залиха: 24.214

$4.95573

C327C103F2G5TA7301

C327C103F2G5TA7301

KEMET

CAP CER 10000PF 200V C0G/NP0 RAD

На залиха: 40.470

$2.71804

C326C479B3G5TA7301

C326C479B3G5TA7301

KEMET

CAP CER 4.7PF 25V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 331.202

$0.30193

2220J1000821FFR

2220J1000821FFR

Syfer

CAP CER 820PF 100V C0G/NP0 2220

На залиха: 15.464

$9.69990

C1206C302G5HAC7800

C1206C302G5HAC7800

KEMET

CAP CER 1206 3NF 50V ULTRA STABL

На залиха: 1.950.078

$0.05128

1111J1K00560FQT

1111J1K00560FQT

Syfer

CAP CER 56PF 1KV C0G/NP0 1111

На залиха: 33.538

$3.57798

C320C391K3G5TA7301

C320C391K3G5TA7301

KEMET

CAP CER 390PF 25V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 940.468

$0.10633

C0603C0G101-2R0BNP

C0603C0G101-2R0BNP

Venkel LTD

CAP CER 2PF 100V C0G/NP0 0603

На залиха: 9.233.610

$0.01083

2225J5K00681KXR

2225J5K00681KXR

Syfer

CAP CER 680PF 5KV X7R 2225

На залиха: 108.189

$1.01673

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв