0805J1000271JFR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
0805J1000271JFR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 270PF 100V C0G/NP0 0805
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.20635
Листови со податоци онлајн
0805J1000271JFR PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:270 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:100V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Temperature
 • оценки:-
 • апликации:High Reliability
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.051" (1.30mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
TMK042CG4R2CD-W

TMK042CG4R2CD-W

TAIYO YUDEN

CAP CER 4.2PF 25V C0G/NP0 01005

На залиха: 18.416.206

$0.00543

GMC04CG7R5B50NT

GMC04CG7R5B50NT

CAL-CHIP ELECTRONICS INC.

CAP CER 7.5PF 50V C0G/NP0 0402

На залиха: 1.666.666

$0.06000

1210J2500121GCT

1210J2500121GCT

Syfer

CAP CER 120PF 250V C0G/NP0 1210

На залиха: 132.922

$0.75232

C0805X110G5HAC7800

C0805X110G5HAC7800

KEMET

CAP CER 0805 11PF 50V ULTRA STAB

На залиха: 2.658.160

$0.03762

D151K20Y5PF6UJ5R

D151K20Y5PF6UJ5R

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP CER 150PF 50V Y5P RADIAL

На залиха: 3.023.888

$0.03307

VJ1206A102KXAMT

VJ1206A102KXAMT

Vishay / Vitramon

CAP CER 1000PF 50V C0G/NP0 1206

На залиха: 1.351.351

$0.07400

VJ0805D680KLPAP

VJ0805D680KLPAP

Vishay / Vitramon

CAP CER 68PF 250V C0G/NP0 0805

На залиха: 389.301

$0.25687

2220Y1000271GFT

2220Y1000271GFT

Syfer

CAP CER 270PF 100V C0G/NP0 2220

На залиха: 22.048

$5.89597

1206J0632P70CAT

1206J0632P70CAT

Syfer

CAP CER 2.7PF 63V C0G/NP0 1206

На залиха: 237.529

$0.42100

0805Y1000680KCR

0805Y1000680KCR

Syfer

CAP CER 68PF 100V C0G/NP0 0805

На залиха: 766.107

$0.13053

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв