2225J5000220KFT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
2225J5000220KFT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 22PF 500V C0G/NP0 2225
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$2.75661
Листови со податоци онлајн
2225J5000220KFT PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:22 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:500V
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:High Reliability
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:2225 (5763 Metric)
 • големина / димензија:0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1210Y0160183JDR

1210Y0160183JDR

Syfer

CAP CER 0.018UF 16V X7R 1210

На залиха: 145.363

$0.68793

0603Y1000101JQT

0603Y1000101JQT

Syfer

CAP CER 100PF 100V C0G/NP0 0603

На залиха: 269.273

$0.37137

C1210X512M4HACAUTO

C1210X512M4HACAUTO

KEMET

CAP CER 1210 5.1NF 16V ULTRA STA

На залиха: 1.093.613

$0.09144

1808Y1K00120FFT

1808Y1K00120FFT

Syfer

CAP CER 12PF 1KV C0G/NP0 1808

На залиха: 59.478

$1.84942

GCM21BC71C106KE36L

GCM21BC71C106KE36L

TOKO / Murata

CAP CER

На залиха: 616.370

$0.16224

C1206X121M8HAC7800

C1206X121M8HAC7800

KEMET

CAP CER 1206 120PF 10V ULTRA STA

На залиха: 2.311.604

$0.04326

2220Y0250154JCR

2220Y0250154JCR

Syfer

CAP CER 0.15UF 25V C0G/NP0 2220

На залиха: 32.286

$3.71672

1206Y0160151FFR

1206Y0160151FFR

Syfer

CAP CER 150PF 16V C0G/NP0 1206

На залиха: 96.941

$1.13470

VJ0805A1R0CXEMP

VJ0805A1R0CXEMP

Vishay / Vitramon

CAP CER 1PF 500V C0G/NP0 0805

На залиха: 477.988

$0.20921

VJ0805D270FXPAP

VJ0805D270FXPAP

Vishay / Vitramon

CAP CER 27PF 250V NP0 0805

На залиха: 90.702

$1.21275

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв