C1206C823J5JAC7800

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C1206C823J5JAC7800
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 0.082UF 50V U2J 1206
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.26664
Листови со податоци онлајн
C1206C823J5JAC7800 PDF
 • серија:SMD Comm U2J
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.082 µF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:U2J
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Low ESL, Low Dissipation Factor
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.035" (0.88mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
201R07S1R5AV4T

201R07S1R5AV4T

Johanson Technology

CAP CER 1.5PF 200V NP0 0402

На залиха: 1.331.912

$0.07508

VJ1206Y271KLEAJ32

VJ1206Y271KLEAJ32

Vishay / Vitramon

CAP CER 270 PF 500V X7R 1206 PB

На залиха: 129.130

$0.77441

0805Y0630272JAR

0805Y0630272JAR

Syfer

CAP CER 2700PF 63V C0G/NP0 0805

На залиха: 294.022

$0.34011

2225J2000823MDR

2225J2000823MDR

Syfer

CAP CER 0.082UF 200V X7R 2225

На залиха: 43.003

$2.55794

C324C189BAG5TA7301

C324C189BAG5TA7301

KEMET

CAP CER 1.8PF 250V C0G/NP0 RAD

На залиха: 331.202

$0.30193

C0805C153M8HACAUTO

C0805C153M8HACAUTO

KEMET

CAP CER 0805 15NF 10V ULTRA STAB

На залиха: 2.368.545

$0.04222

GMC31CG103J50NT

GMC31CG103J50NT

CAL-CHIP ELECTRONICS INC.

CAP CER 10000PF 50V C0G/NP0 1206

На залиха: 1.265.822

$0.07900

1812Y1K00121JCT

1812Y1K00121JCT

Syfer

CAP CER 120PF 1KV C0G/NP0 1812

На залиха: 134.262

$0.74481

1825J5000333KXT

1825J5000333KXT

Syfer

CAP CER 0.033UF 500V X7R 1825

На залиха: 70.870

$1.55212

1206Y0500240FQT

1206Y0500240FQT

Syfer

CAP CER 24PF 50V C0G/NP0 1206

На залиха: 60.476

$1.81890

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв