2225Y5K00820GCT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
2225Y5K00820GCT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 82PF 5KV C0G/NP0 2225
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$2.22079
Листови со податоци онлајн
2225Y5K00820GCT PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:82 pF
 • толеранција:±2%
 • напон - номинален:5000V (5kV)
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:2225 (5763 Metric)
 • големина / димензија:0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
K561M10X7RF53L2

K561M10X7RF53L2

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP CER 560PF 50V X7R RADIAL

На залиха: 3.211.303

$0.03114

C0805X332KMGEC7800

C0805X332KMGEC7800

KEMET

CAP CER 0805 3.3NF 63V C0G 10%

На залиха: 1.755.001

$0.05698

0201YA101JAT2A

0201YA101JAT2A

Elco (AVX)

CAP CER 100PF 16V NP0 0201

На залиха: 977.517

$0.10230

C0805C333M5JAC7800

C0805C333M5JAC7800

KEMET

CAP CER 0.033UF 50V U2J 0805

На залиха: 1.445.295

$0.06919

1206Y2000270GFR

1206Y2000270GFR

Syfer

CAP CER 27PF 200V C0G/NP0 1206

На залиха: 180.645

$0.55357

1210Y0630821GCR

1210Y0630821GCR

Syfer

CAP CER 820PF 63V C0G/NP0 1210

На залиха: 132.201

$0.75642

0603Y0502P20BCR

0603Y0502P20BCR

Syfer

CAP CER 2.2PF 50V C0G/NP0 0603

На залиха: 265.336

$0.37688

1210Y0100473KCT

1210Y0100473KCT

Syfer

CAP CER 0.047UF 10V C0G/NP0 1210

На залиха: 101.186

$0.98827

1812J1000472MDR

1812J1000472MDR

Syfer

CAP CER 4700PF 100V X7R 1812

На залиха: 103.263

$0.96840

1825J0100334JCR

1825J0100334JCR

Syfer

CAP CER 0.33UF 10V C0G/NP0 1825

На залиха: 25.572

$5.08368

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв