GMK212BJ474KG-T

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
GMK212BJ474KG-T
Производителот
TAIYO YUDEN
Опис
CAP CER 0.47UF 35V X5R 0805
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
15034
Единечната цена
$0.19000
Листови со податоци онлајн
GMK212BJ474KG-T PDF
 • серија:M
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.47 µF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:35V
 • температурен коефициент:X5R
 • Работна температура:-55°C ~ 85°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:SMPS Filtering
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.053" (1.35mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CBR06C129CAGAC

CBR06C129CAGAC

KEMET

CAP CER 1.2PF 250V C0G/NP0 0603

На залиха: 200.000

$0.50000

1808J1K20561MXR

1808J1K20561MXR

Syfer

CAP CER 560PF 1.2KV X7R 1808

На залиха: 328.947

$0.30400

2220J6300222KXT

2220J6300222KXT

Syfer

CAP CER 2200PF 630V X7R 2220

На залиха: 84.841

$1.29653

0805J0630120KAR

0805J0630120KAR

Syfer

CAP CER 12PF 63V C0G/NP0 0805

На залиха: 552.883

$0.18087

CGA2B2X8R1H472M050BD

CGA2B2X8R1H472M050BD

TDK Corporation

CAP CER 4700PF 50V 0402 EPOXY

На залиха: 2.392.344

$0.04180

VJ0805Y682JXJAC

VJ0805Y682JXJAC

Vishay / Vitramon

CAP CER 6800PF 16V X7R 0805

На залиха: 2.785.515

$0.03590

VJ0805D560KXBAJ

VJ0805D560KXBAJ

Vishay / Vitramon

CAP CER 56PF 100V C0G/NP0 0805

На залиха: 399.984

$0.25001

C336C473K1G5TA7301

C336C473K1G5TA7301

KEMET

CAP CER 0.047UF 100V C0G/NP0 RAD

На залиха: 336.394

$0.29727

ZRB18AC80G226ME01L

ZRB18AC80G226ME01L

TOKO / Murata

CAP CER MLCC

На залиха: 1.049.979

$0.09524

C0402C0G500-102GNP

C0402C0G500-102GNP

Venkel LTD

CAP CER 1000PF 50V C0G/NP0 0402

На залиха: 8.000.000

$0.01250

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв