C0805C369B8HACAUTO

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C0805C369B8HACAUTO
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 0805 3.6PF 10V ULTRA STA
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.03234
Листови со податоци онлајн
C0805C369B8HACAUTO PDF
 • серија:AUTO-150C-(CxxxxC-AUTO)
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:3.6 pF
 • толеранција:±0.1pF
 • напон - номинален:10V
 • температурен коефициент:X8R
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • карактеристики:Low ESL, High Temperature
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.035" (0.88mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1210J0160393GCT

1210J0160393GCT

Syfer

CAP CER 0.039UF 16V C0G/NP0 1210

На залиха: 88.907

$1.23724

C1812X103G8JAC7800

C1812X103G8JAC7800

KEMET

CAP CER 10000PF 10V U2J 1812

На залиха: 109.632

$0.91214

1206J0630681KQT

1206J0630681KQT

Syfer

CAP CER 680PF 63V C0G/NP0 1206

На залиха: 106.844

$0.93594

1808Y0250684MXR

1808Y0250684MXR

Syfer

CAP CER 0.68UF 25V X7R 1808

На залиха: 186.898

$0.53505

C0603X221K5RAC3121

C0603X221K5RAC3121

KEMET

CAP CER 220PF 50V X7R 0603

На залиха: 1.091.345

$0.09163

1210Y0500820GAR

1210Y0500820GAR

Syfer

CAP CER 82PF 50V C0G/NP0 1210

На залиха: 96.941

$1.13470

1206Y6304P70HQT

1206Y6304P70HQT

Syfer

CAP CER 4.7PF 630V C0G/NP0 1206

На залиха: 54.098

$2.03334

1210J0160102GFT

1210J0160102GFT

Syfer

CAP CER 1000PF 16V C0G/NP0 1210

На залиха: 97.482

$1.12841

1206J0503P90HQT

1206J0503P90HQT

Syfer

CAP CER 3.9PF 50V C0G/NP0 1206

На залиха: 65.169

$1.68791

C1206C0G500-330KNP

C1206C0G500-330KNP

Venkel LTD

CAP CER 33PF 50V C0G/NP0 1206

На залиха: 3.703.703

$0.02700

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв