1812Y0160104JFT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1812Y0160104JFT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 0.1UF 16V C0G/NP0 1812
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$2.41141
Листови со податоци онлајн
1812Y0160104JFT PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.1 µF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:16V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1812 (4532 Metric)
 • големина / димензија:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
CL21B104KBCNNNC

CL21B104KBCNNNC

Samsung Electro-Mechanics

CAP CER 0.1UF 50V X7R 0805

На залиха: 1.000.000

$0.10000

TMK107BLD474MA-T

TMK107BLD474MA-T

TAIYO YUDEN

CAP CER 0.47UF 25V X5R 0603

На залиха: 1.056.859

$0.09462

1206J0160474KDT

1206J0160474KDT

Syfer

CAP CER 0.47UF 16V X7R 1206

На залиха: 196.784

$0.50817

0805Y2001P60DQT

0805Y2001P60DQT

Syfer

CAP CER 1.6PF 200V C0G/NP0 0805

На залиха: 220.424

$0.45367

1111J5000201JQT

1111J5000201JQT

Syfer

CAP CER 200PF 500V C0G/NP0 1111

На залиха: 97.787

$1.12489

C1206C270J1GACTU

C1206C270J1GACTU

KEMET

CAP CER 27PF 100V C0G/NP0 1206

На залиха: 222.222

$0.45000

2220J0630154KDR

2220J0630154KDR

Syfer

CAP CER 0.15UF 63V X7R 2220

На залиха: 43.228

$2.54464

HV1812Y152MXHARHV

HV1812Y152MXHARHV

Vishay / Vitramon

CAP CER 1500PF 3KV X7R 1812

На залиха: 635.727

$0.15730

GCJ219R72A331KA01D

GCJ219R72A331KA01D

TOKO / Murata

CAP CER

На залиха: 1.093.613

$0.09144

VJ0603Y473JXXPW1BC

VJ0603Y473JXXPW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 0.047UF 25V X7R 0603

На залиха: 4.205.214

$0.02378

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв