C0805X829C1HACAUTO

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C0805X829C1HACAUTO
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 0805 8.2PF 100V ULTRA ST
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.03365
Листови со податоци онлајн
C0805X829C1HACAUTO PDF
 • серија:SMD Auto X8R HT150C Flex
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:8.2 pF
 • толеранција:±0.25pF
 • напон - номинален:100V
 • температурен коефициент:X8R
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • карактеристики:Low ESL, Soft Termination, High Temperature
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive, Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0805 (2012 Metric)
 • големина / димензија:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.039" (0.98mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C1206C473MMREC7800

C1206C473MMREC7800

KEMET

CAP CER 1206 47NF 63V X7R 20%

На залиха: 3.417.634

$0.02926

GCM0335C1E1R1CA16J

GCM0335C1E1R1CA16J

TOKO / Murata

CAP CER

На залиха: 19.230.769

$0.00520

2225J0100270GCR

2225J0100270GCR

Syfer

CAP CER 27PF 10V C0G/NP0 2225

На залиха: 27.162

$4.41784

2225Y2500333GCR

2225Y2500333GCR

Syfer

CAP CER 0.033UF 250V C0G 2225

На залиха: 17.802

$7.86394

1808J0500103GFR

1808J0500103GFR

Syfer

CAP CER 10000PF 50V C0G/NP0 1808

На залиха: 107.234

$0.93254

1111Y6300200GQT

1111Y6300200GQT

Syfer

CAP CER 20PF 630V C0G/NP0 1111

На залиха: 64.815

$1.69713

5550N470J103LE

5550N470J103LE

NOVACAP

CAP CER 47PF 10KV C0G/NP0 RAD

На залиха: 17.033

$8.21914

VJ0805D201FXBAT

VJ0805D201FXBAT

Vishay / Vitramon

CAP CER 200PF 100V NP0 0805

На залиха: 81.613

$1.34781

1808J1K20180FCR

1808J1K20180FCR

Syfer

CAP CER 18PF 1.2KV C0G/NP0 1808

На залиха: 95.099

$1.15668

VJ0603D180FXCAC

VJ0603D180FXCAC

Vishay / Vitramon

CAP CER 18PF 200V C0G/NP0 0603

На залиха: 130.194

$0.76808

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв