2225Y0630393GFT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
2225Y0630393GFT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 0.039UF 63V C0G/NP0 2225
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$8.72984
Листови со податоци онлајн
2225Y0630393GFT PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.039 µF
 • толеранција:±2%
 • напон - номинален:63V
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:High Reliability, Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:2225 (5763 Metric)
 • големина / димензија:0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C06CF1R3C-9UN-X1T

C06CF1R3C-9UN-X1T

NOVACAP

CAP CER 0603

На залиха: 210.437

$0.47520

2225J0100122KCR

2225J0100122KCR

Syfer

CAP CER 1200PF 10V C0G/NP0 2225

На залиха: 50.450

$2.18036

0603J0503P30BAR

0603J0503P30BAR

Syfer

CAP CER 3.3PF 50V C0G/NP0 0603

На залиха: 190.781

$0.52416

1210J0500121FAT

1210J0500121FAT

Syfer

CAP CER 120PF 50V C0G/NP0 1210

На залиха: 52.335

$2.10182

1808J0630823KDR

1808J0630823KDR

Syfer

CAP CER 0.082UF 63V X7R 1808

На залиха: 214.183

$0.46689

CC0201KRX5R6BB472

CC0201KRX5R6BB472

Yageo

CAP CER 4700PF 10V X5R 0201

На залиха: 1.000.000

$0.10000

2220J1K00222GCR

2220J1K00222GCR

Syfer

CAP CER 2200PF 1KV C0G/NP0 2220

На залиха: 42.138

$2.61044

CL21C272JBF1PNE

CL21C272JBF1PNE

Samsung Electro-Mechanics

CAP CER 2700PF 50V C0G/NP0 0805

На залиха: 357.142

$0.28000

0805Y0250180KFT

0805Y0250180KFT

Syfer

CAP CER 18PF 25V C0G/NP0 0805

На залиха: 493.802

$0.20251

C1210C122G1HACAUTO

C1210C122G1HACAUTO

KEMET

CAP CER 1210 1.2NF 100V ULTRA ST

На залиха: 1.288.493

$0.07761

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв