VJ1206Y103MXBCW1BC

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
VJ1206Y103MXBCW1BC
Производителот
Vishay / Vitramon
Опис
CAP CER 10000PF 100V X7R 1206
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.05318
Листови со податоци онлајн
VJ1206Y103MXBCW1BC PDF
 • серија:VJ
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:10000 pF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:100V
 • температурен коефициент:X7R
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.035" (0.90mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C326C110J3G5TA7301

C326C110J3G5TA7301

KEMET

CAP CER 11PF 25V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 924.983

$0.10811

C328C103K2G5TA7301

C328C103K2G5TA7301

KEMET

CAP CER 10000PF 200V C0G/NP0 RAD

На залиха: 358.834

$0.27868

0805J2500273JDT

0805J2500273JDT

Syfer

CAP CER 0.027UF 250V X7R 0805

На залиха: 282.789

$0.35362

1206J2500560JCR

1206J2500560JCR

Syfer

CAP CER 56PF 250V C0G/NP0 1206

На залиха: 482.881

$0.20709

C0603C181K4HACAUTO

C0603C181K4HACAUTO

KEMET

CAP CER 0603 180PF 16V ULTRA STA

На залиха: 7.331.378

$0.01364

C0603C202F5JAC7867

C0603C202F5JAC7867

KEMET

CAP CER 2000PF 50V U2J 0603

На залиха: 281.341

$0.35544

08051C222K4Z2A

08051C222K4Z2A

Elco (AVX)

CAP CER 2200PF 100V X7R 0805

На залиха: 212.765

$0.47000

0805J2501P80DFT

0805J2501P80DFT

Syfer

CAP CER 1.8PF 250V C0G/NP0 0805

На залиха: 466.483

$0.21437

C1206X751F4HACAUTO

C1206X751F4HACAUTO

KEMET

CAP CER 1206 750PF 16V ULTRA STA

На залиха: 713.826

$0.14009

GCJ21BR71E683MA01K

GCJ21BR71E683MA01K

TOKO / Murata

CAP CER

На залиха: 1.271.132

$0.07867

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв