1206J0250474MDR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1206J0250474MDR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 0.47UF 25V X7R 1206
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.46072
Листови со податоци онлајн
1206J0250474MDR PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.47 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:25V
 • температурен коефициент:X7R
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:High Temperature
 • оценки:-
 • апликации:High Reliability
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.063" (1.60mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
GRM188R72A222JA01D

GRM188R72A222JA01D

TOKO / Murata

CAP CER MLCC

На залиха: 6.811.989

$0.01468

MA0201CG270J500

MA0201CG270J500

Meritek

CAP CER 27PF 50V C0G/NP0 0201

На залиха: 14.492.753

$0.00690

0805Y2000391FAR

0805Y2000391FAR

Syfer

CAP CER 390PF 200V C0G/NP0 0805

На залиха: 104.108

$0.96054

GMC21X7R124J16NT

GMC21X7R124J16NT

CAL-CHIP ELECTRONICS INC.

CAP0805 X7R .12UF 5% 16V

На залиха: 1.000.000

$0.10000

1825Y0160475MXT

1825Y0160475MXT

Syfer

CAP CER 4.7UF 16V X7R 1825

На залиха: 37.941

$3.16273

C0805C152J1REC7210

C0805C152J1REC7210

KEMET

CAP CER 0805 1.5NF 100V X7R 5%

На залиха: 2.164.970

$0.04619

1206J0630332JFR

1206J0630332JFR

Syfer

CAP CER 3300PF 63V C0G/NP0 1206

На залиха: 242.518

$0.41234

08053A332FAT2A

08053A332FAT2A

Elco (AVX)

CAP CER 3300PF 25V C0G/NP0 0805

На залиха: 125.000

$0.80000

0805Y2000183JER

0805Y2000183JER

Syfer

CAP CER 0.018UF 200V X7R 0805

На залиха: 308.261

$0.32440

1812Y0250125KDR

1812Y0250125KDR

Syfer

CAP CER 1.2UF 25V X7R 1812

На залиха: 61.732

$1.78188

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв