C0603X273K5RACAUTO

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C0603X273K5RACAUTO
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 0.027UF 50V X7R 0603
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
3098
Единечната цена
$0.35000
Листови со податоци онлајн
C0603X273K5RACAUTO PDF
 • серија:SMD Auto X7R Flex
 • пакет:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.027 µF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:X7R
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive, Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.037" (0.95mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
FK28X7R2A152KN000

FK28X7R2A152KN000

TDK Corporation

CAP CER 1500PF 100V X7R RADIAL

На залиха: 973.709

$0.10270

C11AH0R6C-9UN-X1T

C11AH0R6C-9UN-X1T

Knowles DLI

CAP CER 0505

На залиха: 135.281

$0.73920

0805J0500102JDT

0805J0500102JDT

Syfer

CAP CER 1000PF 50V X7R 0805

На залиха: 441.735

$0.22638

C0805C181K1HAC7800

C0805C181K1HAC7800

KEMET

CAP CER 0805 180PF 100V ULTRA ST

На залиха: 9.765.625

$0.01024

C333C362GAG5TA7301

C333C362GAG5TA7301

KEMET

CAP CER 3600PF 250V C0G/NP0 RAD

На залиха: 129.750

$0.77071

2220Y0160100KFT

2220Y0160100KFT

Syfer

CAP CER 10PF 16V C0G/NP0 2220

На залиха: 39.652

$3.02631

1808J0250682JCR

1808J0250682JCR

Syfer

CAP CER 6800PF 25V C0G/NP0 1808

На залиха: 294.256

$0.33984

1808J0160333FCR

1808J0160333FCR

Syfer

CAP CER 0.033UF 16V C0G/NP0 1808

На залиха: 58.084

$1.89378

1825J1K20223MXT

1825J1K20223MXT

Syfer

CAP CER 0.022UF 1.2KV X7R 1825

На залиха: 71.811

$1.53178

VJ0805D470KXXAJ

VJ0805D470KXXAJ

Vishay / Vitramon

CAP CER 47PF 25V C0G/NP0 0805

На залиха: 419.991

$0.23810

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв