2225J1000821FCT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
2225J1000821FCT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 820PF 100V C0G/NP0 2225
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$8.26308
Листови со податоци онлајн
2225J1000821FCT PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:820 pF
 • толеранција:±1%
 • напон - номинален:100V
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:2225 (5763 Metric)
 • големина / димензија:0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1808J0160184KXT

1808J0160184KXT

Syfer

CAP CER 0.18UF 16V X7R 1808

На залиха: 222.454

$0.44953

1808JA250150KCTSY2

1808JA250150KCTSY2

Syfer

CAP CER 15PF 250V C0G/NP0 1808

На залиха: 140.552

$0.71148

C1210C103M3HAC7800

C1210C103M3HAC7800

KEMET

CAP CER 1210 10NF 25V ULTRA STAB

На залиха: 1.847.745

$0.05412

VJ2220A272JBLAT4X

VJ2220A272JBLAT4X

Vishay / Vitramon

CAP CER 2700PF 630V NP0 2220

На залиха: 79.186

$1.38912

1808J6K00390JCR

1808J6K00390JCR

Syfer

CAP CER 39PF 6KV C0G/NP0 1808

На залиха: 230.600

$0.43365

C0603X391M1HAC7867

C0603X391M1HAC7867

KEMET

CAP CER 0603 390PF 100V ULTRA ST

На залиха: 8.912.655

$0.01122

K153K15X7RF5UL2

K153K15X7RF5UL2

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP CER 0.015UF 50V X7R RADIAL

На залиха: 2.338.087

$0.04277

2220J1K00390KCR

2220J1K00390KCR

Syfer

CAP CER 39PF 1KV C0G/NP0 2220

На залиха: 89.674

$1.22666

0805Y3003P60HQT

0805Y3003P60HQT

Syfer

CAP CER 3.6PF 300V C0G/NP0 0805

На залиха: 101.068

$1.08837

GMK316BJ225MLHT

GMK316BJ225MLHT

TAIYO YUDEN

CAP CER 2.2UF 35V X5R 1206

На залиха: 1.231.830

$0.08118

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв