1812Y5000104KDR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1812Y5000104KDR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 0.1UF 500V X7R 1812
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$1.28786
Листови со податоци онлајн
1812Y5000104KDR PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.1 µF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:500V
 • температурен коефициент:X7R (2R1)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1812 (4532 Metric)
 • големина / димензија:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
VJ0603D101GLXAJ

VJ0603D101GLXAJ

Vishay / Vitramon

CAP CER 100PF 25V C0G/NP0 0603

На залиха: 230.043

$0.43470

1206Y0250474JDR

1206Y0250474JDR

Syfer

CAP CER 0.47UF 25V X7R 1206

На залиха: 154.432

$0.64753

C1206C682J8HACAUTO

C1206C682J8HACAUTO

KEMET

CAP CER 1206 6.8NF 10V ULTRA STA

На залиха: 2.797.985

$0.03574

C0402C910F8HACAUTO

C0402C910F8HACAUTO

KEMET

CAP CER 0402 91PF 10V ULTRA STAB

На залиха: 3.092.145

$0.03234

AQ147M240FAJME\500

AQ147M240FAJME\500

Elco (AVX)

CAP CER 24PF 500V 1111

На залиха: 56.529

$1.94590

1206Y0630472JET

1206Y0630472JET

Syfer

CAP CER 4700PF 63V X7R 1206

На залиха: 277.916

$0.35982

1812Y0100332JCT

1812Y0100332JCT

Syfer

CAP CER 3300PF 10V C0G/NP0 1812

На залиха: 120.451

$0.83021

C1206X563F4HACAUTO

C1206X563F4HACAUTO

KEMET

CAP CER 1206 56NF 16V ULTRA STAB

На залиха: 356.926

$0.28017

2220Y1K00222MDT

2220Y1K00222MDT

Syfer

CAP CER 2200PF 1KV X7R 2220

На залиха: 59.564

$1.84675

0805Y5000821MXT

0805Y5000821MXT

Syfer

CAP CER 820PF 500V X7R 0805

На залиха: 726.691

$0.13761

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв