2220Y5000150FCT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
2220Y5000150FCT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 15PF 500V C0G/NP0 2220
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$5.74282
Листови со податоци онлајн
2220Y5000150FCT PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:15 pF
 • толеранција:±1%
 • напон - номинален:500V
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:2220 (5750 Metric)
 • големина / димензија:0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1808Y0630473JDT

1808Y0630473JDT

Syfer

CAP CER 0.047UF 63V X7R 1808

На залиха: 144.621

$0.69146

1825Y3K00270KCT

1825Y3K00270KCT

Syfer

CAP CER 27PF 3KV C0G/NP0 1825

На залиха: 61.339

$1.79329

W2L14D684MAT1S

W2L14D684MAT1S

Elco (AVX)

CAP CER 0.68UF 4V X7R 0508

На залиха: 192.400

$0.51975

0603Y0100391JXT

0603Y0100391JXT

Syfer

CAP CER 390PF 10V X7R 0603

На залиха: 706.563

$0.14153

C0805Y5V100-105MNE

C0805Y5V100-105MNE

Venkel LTD

CAP CER 1UF 10V Y5V 0805

На залиха: 7.112.375

$0.01406

1206Y1K05P60CAT

1206Y1K05P60CAT

Syfer

CAP CER 5.6PF 1KV C0G/NP0 1206

На залиха: 176.513

$0.56653

1812Y5000104KDR

1812Y5000104KDR

Syfer

CAP CER 0.1UF 500V X7R 1812

На залиха: 85.413

$1.28786

VJ0603D101GLXAJ

VJ0603D101GLXAJ

Vishay / Vitramon

CAP CER 100PF 25V C0G/NP0 0603

На залиха: 230.043

$0.43470

1206Y0250474JDR

1206Y0250474JDR

Syfer

CAP CER 0.47UF 25V X7R 1206

На залиха: 154.432

$0.64753

C1206C682J8HACAUTO

C1206C682J8HACAUTO

KEMET

CAP CER 1206 6.8NF 10V ULTRA STA

На залиха: 2.797.985

$0.03574

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв