FA18C0G1H1R5CNU00

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
FA18C0G1H1R5CNU00
Производителот
TDK Corporation
Опис
CAP CER 1.5PF 50V C0G RADIAL
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.08052
Листови со податоци онлајн
FA18C0G1H1R5CNU00 PDF
 • серија:FA
 • пакет:Bulk
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1.5 pF
 • толеранција:±0.25pF
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:AEC-Q200
 • апликации:Automotive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial
 • големина / димензија:0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
 • висина - седење (макс):0.217" (5.50mm)
 • дебелина (макс):-
 • проред на олово:0.098" (2.50mm)
 • олово стил:Formed Leads - Kinked
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1808J0160391FFT

1808J0160391FFT

Syfer

CAP CER 390PF 16V C0G/NP0 1808

На залиха: 77.442

$1.42040

RDE5C2E271J2K1H03B

RDE5C2E271J2K1H03B

TOKO / Murata

CAP CER

На залиха: 348.480

$0.28696

2220J2K50680JCR

2220J2K50680JCR

Syfer

CAP CER 68PF 2.5KV C0G/NP0 2220

На залиха: 81.728

$1.34592

C0402C101K5RAC7867

C0402C101K5RAC7867

KEMET

CAP CER 100PF 50V X7R 0402

На залиха: 1.000.000

$0.10000

GRM033R71E331KA01J

GRM033R71E331KA01J

TOKO / Murata

CAP CER 330PF 25V X7R 0201

На залиха: 1.000.000

$0.10000

MA0402CG3R0D500

MA0402CG3R0D500

Meritek

CAP CER 3PF 50V C0G/NP0 0402

На залиха: 19.607.843

$0.00510

1206J0500180GFR

1206J0500180GFR

Syfer

CAP CER 18PF 50V C0G/NP0 1206

На залиха: 205.774

$0.48597

2220Y0100564JXT

2220Y0100564JXT

Syfer

CAP CER 0.56UF 10V X7R 2220

На залиха: 43.210

$2.54569

2225Y1K50152JXT

2225Y1K50152JXT

Syfer

CAP CER 1500PF 1.5KV X7R 2225

На залиха: 38.129

$3.14714

2220J6300271FCT

2220J6300271FCT

Syfer

CAP CER 270PF 630V C0G/NP0 2220

На залиха: 25.269

$4.74872

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв