C1206C473J5REC7210

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C1206C473J5REC7210
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 1206 47NF 50V X7R 5%
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.03699
Листови со податоци онлајн
C1206C473J5REC7210 PDF
 • серија:ESD SMD Comm X7R
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.047 µF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:X7R
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:ESD Protection
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • големина / димензија:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.043" (1.10mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
VJ0805D910GXAAJ

VJ0805D910GXAAJ

Vishay / Vitramon

CAP CER 91PF 50V C0G/NP0 0805

На залиха: 163.848

$0.61032

0805J0250102FCT

0805J0250102FCT

Syfer

CAP CER 1000PF 25V C0G/NP0 0805

На залиха: 185.894

$0.53794

0603Y0250150GCR

0603Y0250150GCR

Syfer

CAP CER 15PF 25V C0G/NP0 0603

На залиха: 329.489

$0.30350

1206J0500271FQT

1206J0500271FQT

Syfer

CAP CER 270PF 50V C0G/NP0 1206

На залиха: 45.348

$2.42564

1812Y1K50183KXT

1812Y1K50183KXT

Syfer

CAP CER 0.018UF 1.5KV X7R 1812

На залиха: 104.764

$1.04997

VJ0805D241MLXAJ

VJ0805D241MLXAJ

Vishay / Vitramon

CAP CER 240PF 25V NP0 0805

На залиха: 405.695

$0.24649

1812Y2500181JFR

1812Y2500181JFR

Syfer

CAP CER 180PF 250V C0G/NP0 1812

На залиха: 98.229

$1.11983

VJ1206A390FXAMC

VJ1206A390FXAMC

Vishay / Vitramon

CAP CER 39PF 50V C0G/NP0 1206

На залиха: 305.464

$0.32737

VJ0402D6R8CXCAC

VJ0402D6R8CXCAC

Vishay / Vitramon

CAP CER 6.8PF 200V C0G/NP0 0402

На залиха: 487.329

$0.20520

1210Y2000391GCT

1210Y2000391GCT

Syfer

CAP CER 390PF 200V C0G/NP0 1210

На залиха: 123.095

$0.81238

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв