W3L1YD474MAT1A

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
W3L1YD474MAT1A
Производителот
Elco (AVX)
Опис
CAP CER 0.47UF 16V X5R 0612
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.63855
Листови со податоци онлајн
W3L1YD474MAT1A PDF
 • серија:IDC
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.47 µF
 • толеранција:±20%
 • напон - номинален:16V
 • температурен коефициент:X5R
 • Работна температура:-55°C ~ 85°C
 • карактеристики:Low ESL (Multi-Terminal)
 • оценки:-
 • апликации:Bypass, Decoupling
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0612 (1632 Metric)
 • големина / димензија:0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.037" (0.95mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
0603J3009P10BQT

0603J3009P10BQT

Syfer

CAP CER 9.1PF 300V C0G/NP0 0603

На залиха: 123.251

$0.81135

08051C471J4T2A

08051C471J4T2A

Elco (AVX)

CAP CER 470PF 100V X7R 0805

На залиха: 1.540.357

$0.06492

C967U472MZWDBA7317

C967U472MZWDBA7317

KEMET

CAP CER 4700PF 440VAC Y5U RADIAL

На залиха: 192.307

$0.52000

1206Y2500150FFT

1206Y2500150FFT

Syfer

CAP CER 15PF 250V C0G/NP0 1206

На залиха: 97.383

$1.12956

1111J1501P70DQT

1111J1501P70DQT

Syfer

CAP CER 1.7PF 150V C0G/NP0 1111

На залиха: 131.447

$0.76076

C331C432FAG5TA

C331C432FAG5TA

KEMET

CAP CER RAD 4.3NF 250V C0G 1%

На залиха: 64.531

$1.70460

1808Y0630270JFT

1808Y0630270JFT

Syfer

CAP CER 27PF 63V C0G/NP0 1808

На залиха: 206.406

$0.48448

1808J2500100FCT

1808J2500100FCT

Syfer

CAP CER 10PF 250V C0G/NP0 1808

На залиха: 67.582

$1.62763

VJ0603A3R3DXBCW1BC

VJ0603A3R3DXBCW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 3.3PF 100V C0G/NP0 0603

На залиха: 4.073.319

$0.02455

12063C105MAT2A

12063C105MAT2A

Elco (AVX)

CAP CER 1UF 25V X7R 1206

На залиха: 263.157

$0.38000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв