VJ0201A0R5BXXCW1BC

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
VJ0201A0R5BXXCW1BC
Производителот
Vishay / Vitramon
Опис
CAP CER 0.5PF 25V C0G/NP0 0201
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.03069
Листови со податоци онлајн
VJ0201A0R5BXXCW1BC PDF
 • серија:VJ
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.5 pF
 • толеранција:±0.1pF
 • напон - номинален:25V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0201 (0603 Metric)
 • големина / димензија:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.013" (0.33mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1812Y6300152GCR

1812Y6300152GCR

Syfer

CAP CER 1500PF 630V C0G/NP0 1812

На залиха: 82.314

$1.33634

2220Y2000684JXT

2220Y2000684JXT

Syfer

CAP CER 0.68UF 200V X7R 2220

На залиха: 37.108

$3.23380

VJ0603D4R3CLCAP

VJ0603D4R3CLCAP

Vishay / Vitramon

CAP CER 4.3PF 200V C0G/NP0 0603

На залиха: 624.609

$0.16010

C0603X332K8HAC7867

C0603X332K8HAC7867

KEMET

CAP CER 0603 3.3NF 10V ULTRA STA

На залиха: 5.316.321

$0.01881

2225Y2000180KCR

2225Y2000180KCR

Syfer

CAP CER 18PF 200V C0G/NP0 2225

На залиха: 47.113

$2.33478

06035U180FAT2A

06035U180FAT2A

Elco (AVX)

CAP CER 18PF 50V NP0 0603

На залиха: 1.262.626

$0.07920

0805Y2000102KER

0805Y2000102KER

Syfer

CAP CER 1000PF 200V X7R 0805

На залиха: 432.994

$0.23095

1206J0250471GFR

1206J0250471GFR

Syfer

CAP CER 470PF 25V C0G/NP0 1206

На залиха: 176.401

$0.56689

C0805C393J3JAC7800

C0805C393J3JAC7800

KEMET

CAP CER 0.039UF 25V U2J 0805

На залиха: 508.207

$0.19677

1206Y2K00152KXT

1206Y2K00152KXT

Syfer

CAP CER 1500PF 2KV X7R 1206

На залиха: 373.831

$0.26750

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв