VJ0603A820FXBPW1BC

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
VJ0603A820FXBPW1BC
Производителот
Vishay / Vitramon
Опис
CAP CER 82PF 100V C0G/NP0 0603
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.08781
Листови со податоци онлајн
VJ0603A820FXBPW1BC PDF
 • серија:VJ
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:82 pF
 • толеранција:±1%
 • напон - номинален:100V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • големина / димензија:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.034" (0.87mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C0805C103F1GECAUTO7210

C0805C103F1GECAUTO7210

KEMET

CAP CER 0805 10NF 100V C0G 1%

На залиха: 209.218

$0.47797

1111J1K01P50DQT

1111J1K01P50DQT

Syfer

CAP CER 1.5PF 1KV C0G/NP0 1111

На залиха: 122.191

$0.81839

C1206X622G4HACAUTO

C1206X622G4HACAUTO

KEMET

CAP CER 1206 6.2NF 16V ULTRA STA

На залиха: 1.147.578

$0.08714

2225J1K20472MXR

2225J1K20472MXR

Syfer

CAP CER 4700PF 1.2KV X7R 2225

На залиха: 81.134

$1.35578

C1206C391G8HAC7800

C1206C391G8HAC7800

KEMET

CAP CER 1206 390PF 10V ULTRA STA

На залиха: 2.765.486

$0.03616

0505Y0500221KQT

0505Y0500221KQT

Syfer

CAP CER 220PF 50V C0G/NP0 0505

На залиха: 200.835

$0.49792

C2012X8R1H224M125AB

C2012X8R1H224M125AB

TDK Corporation

CAP CER 0.22UF 50V X8R 0805

На залиха: 312.500

$0.32000

LD065A332FAB2A

LD065A332FAB2A

Elco (AVX)

CAP CER 3300PF 50V NP0 1206

На залиха: 167.869

$0.59570

VJ0603D680FLXAR

VJ0603D680FLXAR

Vishay / Vitramon

CAP CER 68PF 25V C0G/NP0 0603

На залиха: 126.579

$0.79002

VJ0603D620MLBAJ

VJ0603D620MLBAJ

Vishay / Vitramon

CAP CER 62PF 100V C0G/NP0 0603

На залиха: 874.202

$0.11439

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв