C1206X472J1HAC7800

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C1206X472J1HAC7800
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 1206 4.7NF 100V ULTRA ST
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.05079
Листови со податоци онлајн
C1206X472J1HAC7800 PDF
 • серија:SMD Comm X8R HT150C Flex
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:4700 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:100V
 • температурен коефициент:X8R
 • Работна температура:-55°C ~ 150°C
 • карактеристики:Low ESL, Soft Termination, High Temperature
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • големина / димензија:0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.043" (1.10mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C1206C474J1REC7210

C1206C474J1REC7210

KEMET

CAP CER 1206 470NF 100V X7R 5%

На залиха: 2.080.299

$0.04807

2220Y2500152JFT

2220Y2500152JFT

Syfer

CAP CER 1500PF 250V C0G/NP0 2220

На залиха: 37.264

$3.22022

1206J0160123MDT

1206J0160123MDT

Syfer

CAP CER 0.012UF 16V X7R 1206

На залиха: 372.328

$0.26858

2220J0250822JFR

2220J0250822JFR

Syfer

CAP CER 8200PF 25V C0G/NP0 2220

На залиха: 40.824

$2.69444

0603J2000330GFR

0603J2000330GFR

Syfer

CAP CER 33PF 200V C0G/NP0 0603

На залиха: 308.794

$0.32384

1812J5000331FFT

1812J5000331FFT

Syfer

CAP CER 330PF 500V C0G/NP0 1812

На залиха: 46.935

$2.34363

1825Y1000331GCT

1825Y1000331GCT

Syfer

CAP CER 330PF 100V C0G/NP0 1825

На залиха: 26.581

$4.51437

C330C153J2G5TA

C330C153J2G5TA

KEMET

CAP CER 0.015UF 200V NP0 RADIAL

На залиха: 56.122

$1.96000

1210Y2500152KDT

1210Y2500152KDT

Syfer

CAP CER 1500PF 250V X7R 1210

На залиха: 161.953

$0.61746

MA0201XR101J500

MA0201XR101J500

Meritek

CAP CER 100PF 50V X7R 0201

На залиха: 9.803.921

$0.01020

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв