1812Y3K00331GCT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1812Y3K00331GCT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 330PF 3KV C0G/NP0 1812
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$1.91387
Листови со податоци онлајн
1812Y3K00331GCT PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:330 pF
 • толеранција:±2%
 • напон - номинален:3000V (3kV)
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1812 (4532 Metric)
 • големина / димензија:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C0402C202M8JAC7867

C0402C202M8JAC7867

KEMET

CAP CER 2000PF 10V U2J 0402

На залиха: 4.170.141

$0.02398

VJ0805D200GLPAC

VJ0805D200GLPAC

Vishay / Vitramon

CAP CER 20PF 250V NP0 0805

На залиха: 164.913

$0.60638

1111J300P800CQT

1111J300P800CQT

Syfer

CAP CER 0.8PF 300V C0G/NP0 1111

На залиха: 125.051

$0.79967

1808J1K00102KFT

1808J1K00102KFT

Syfer

CAP CER 1000PF 1KV C0G/NP0 1808

На залиха: 143.851

$0.69516

VJ1206Y102MXGAT5Z

VJ1206Y102MXGAT5Z

Vishay / Vitramon

CAP CER 1000PF 1KV X7R 1206

На залиха: 387.266

$0.25822

MA0201XR472J160

MA0201XR472J160

Meritek

CAP CER 4700PF 16V X7R 0201

На залиха: 9.803.921

$0.01020

0603B473K500CT

0603B473K500CT

Walsin Technology

CAP CER 0.047UF 50V X7R 0603

На залиха: 1.000.000

$0.10000

C322C152K3G5TA7301

C322C152K3G5TA7301

KEMET

CAP CER 1500PF 25V C0G/NP0 RAD

На залиха: 940.468

$0.10633

08051U2R7CAT2A

08051U2R7CAT2A

Elco (AVX)

CAP CER 2.7PF 100V NP0 0805

На залиха: 291.604

$0.34293

0805J2500220KQT

0805J2500220KQT

Syfer

CAP CER 22PF 250V C0G/NP0 0805

На залиха: 226.505

$0.44149

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв