2225Y1000183KCT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
2225Y1000183KCT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 0.018UF 100V C0G 2225
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$2.87587
Листови со податоци онлајн
2225Y1000183KCT PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.018 µF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:100V
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:2225 (5763 Metric)
 • големина / димензија:0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C1210X131K5HACAUTO

C1210X131K5HACAUTO

KEMET

CAP CER 1210 130PF 50V ULTRA STA

На залиха: 1.261.193

$0.07929

GRM0225C1H2R0BA03L

GRM0225C1H2R0BA03L

TOKO / Murata

CAP CER MLCC

На залиха: 9.025.270

$0.01108

RCER72J474MUB1H03B

RCER72J474MUB1H03B

TOKO / Murata

CAP CER

На залиха: 59.852

$1.83785

MA0402XR822J250

MA0402XR822J250

Meritek

CAP CER 8200PF 25V X7R 0402

На залиха: 4.405.286

$0.02270

CKC33C682FDGACAUTO

CKC33C682FDGACAUTO

KEMET

KC-LINK 3640 6.8NF 1000VDC C0G

На залиха: 8.704

$12.63648

1812Y0630103GFR

1812Y0630103GFR

Syfer

CAP CER 10000PF 63V C0G/NP0 1812

На залиха: 47.848

$2.29894

2225Y1K50182GCT

2225Y1K50182GCT

Syfer

CAP CER 1800PF 1.5KV C0G 2225

На залиха: 26.015

$4.61268

1206Y0630123MXT

1206Y0630123MXT

Syfer

CAP CER 0.012UF 63V X7R 1206

На залиха: 482.905

$0.20708

1825J3K00821KXT

1825J3K00821KXT

Syfer

CAP CER 820PF 3KV X7R 1825

На залиха: 72.444

$1.51841

1812Y6K00820KCR

1812Y6K00820KCR

Syfer

CAP CER 82PF 6KV C0G/NP0 1812

На залиха: 149.180

$0.67033

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв