1808Y1K20470JCT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1808Y1K20470JCT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 47PF 1.2KV C0G/NP0 1808
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.41380
Листови со податоци онлајн
1808Y1K20470JCT PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:47 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:1200V (1.2kV)
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1808 (4520 Metric)
 • големина / димензија:0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.079" (2.00mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
600S5R6CT250XT

600S5R6CT250XT

American Technical Ceramics

CAP CER 5.6PF 250V C0G/NP0 0603

На залиха: 117.647

$0.85000

C0603X102F5JACAUTO

C0603X102F5JACAUTO

KEMET

CAP CER 1000PF 50V U2J 0603

На залиха: 462.171

$0.21637

1206J0500161FQT

1206J0500161FQT

Syfer

CAP CER 160PF 50V C0G/NP0 1206

На залиха: 51.323

$2.14326

1812Y0160823FFT

1812Y0160823FFT

Syfer

CAP CER 0.082UF 16V C0G/NP0 1812

На залиха: 16.475

$8.49730

VJ0402D2R4BXXAC

VJ0402D2R4BXXAC

Vishay / Vitramon

CAP CER 2.4PF 25V C0G/NP0 0402

На залиха: 239.371

$0.41776

102S41W103KV4E

102S41W103KV4E

Johanson Dielectrics, Inc.

CAP CER 10000PF 1KV X7R 1210

На залиха: 101.851

$1.08000

1812Y0160223MXR

1812Y0160223MXR

Syfer

CAP CER 0.022UF 16V X7R 1812

На залиха: 146.933

$0.68058

0805J0160221FFR

0805J0160221FFR

Syfer

CAP CER 220PF 16V C0G/NP0 0805

На залиха: 148.376

$0.67396

1206J1K00360GQT

1206J1K00360GQT

Syfer

CAP CER 36PF 1KV C0G/NP0 1206

На залиха: 121.850

$0.82068

VJ0402D1R7CLAAC

VJ0402D1R7CLAAC

Vishay / Vitramon

CAP CER 1.7PF 50V C0G/NP0 0402

На залиха: 564.270

$0.17722

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв