2225J2000273JFR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
2225J2000273JFR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 0.027UF 200V C0G 2225
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$5.51614
Листови со податоци онлајн
2225J2000273JFR PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.027 µF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:200V
 • температурен коефициент:C0G, NP0 (1B)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:High Reliability
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:2225 (5763 Metric)
 • големина / димензија:0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
C0603C202JAGAC7867

C0603C202JAGAC7867

KEMET

CER CAP

На залиха: 1.323.977

$0.07553

0603J2000121MXT

0603J2000121MXT

Syfer

CAP CER 120PF 200V X7R 0603

На залиха: 913.492

$0.10947

0805Y0160273JXT

0805Y0160273JXT

Syfer

CAP CER 0.027UF 16V X7R 0805

На залиха: 465.159

$0.21498

1210J0100273FCT

1210J0100273FCT

Syfer

CAP CER 0.027UF 10V C0G/NP0 1210

На залиха: 44.378

$2.47870

C1206X271K4HAC7800

C1206X271K4HAC7800

KEMET

CAP CER 1206 270PF 16V ULTRA STA

На залиха: 2.380.385

$0.04201

K181K15C0GH5TL2

K181K15C0GH5TL2

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP CER 180PF 100V C0G/NP0 RAD

На залиха: 1.396.453

$0.07161

MA0805YV475Z100

MA0805YV475Z100

Meritek

CAP CER 4.7UF 10V Y5V 0805

На залиха: 2.824.858

$0.03540

C410C102K5R5TA7200

C410C102K5R5TA7200

KEMET

CAP CER 1000PF 50V X7R AXIAL

На залиха: 285.714

$0.35000

1206J2000470JQT

1206J2000470JQT

Syfer

CAP CER 47PF 200V C0G/NP0 1206

На залиха: 190.117

$0.52599

C318C360G3G5TA7301

C318C360G3G5TA7301

KEMET

CAP CER 36PF 25V C0G/NP0 RADIAL

На залиха: 322.009

$0.31055

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв