1808J1000273KXT

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1808J1000273KXT
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 0.027UF 100V X7R 1808
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.33272
Листови со податоци онлајн
1808J1000273KXT PDF
 • серија:-
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:0.027 µF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:100V
 • температурен коефициент:X7R (2R1)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:-
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1808 (4520 Metric)
 • големина / димензија:0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.079" (2.00mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1206J1000392KAR

1206J1000392KAR

Syfer

CAP CER 3900PF 100V C0G/NP0 1206

На залиха: 212.711

$0.47012

2225J1K20152GCT

2225J1K20152GCT

Syfer

CAP CER 1500PF 1.2KV C0G 2225

На залиха: 30.494

$3.93513

1111J1500361JQT

1111J1500361JQT

Syfer

CAP CER 360PF 150V C0G/NP0 1111

На залиха: 103.234

$0.96867

VJ0402A470FXQPW1BC

VJ0402A470FXQPW1BC

Vishay / Vitramon

CAP CER 47PF 10V C0G/NP0 0402

На залиха: 3.577.817

$0.02795

1825Y5000561KCT

1825Y5000561KCT

Syfer

CAP CER 560PF 500V C0G/NP0 1825

На залиха: 68.076

$1.61583

CC1210KKX7R7BB475

CC1210KKX7R7BB475

Yageo

CAP CER 4.7UF 16V X7R 1210

На залиха: 238.095

$0.42000

2225J2000273JFR

2225J2000273JFR

Syfer

CAP CER 0.027UF 200V C0G 2225

На залиха: 23.567

$5.51614

C0603C202JAGAC7867

C0603C202JAGAC7867

KEMET

CER CAP

На залиха: 1.323.977

$0.07553

0603J2000121MXT

0603J2000121MXT

Syfer

CAP CER 120PF 200V X7R 0603

На залиха: 913.492

$0.10947

0805Y0160273JXT

0805Y0160273JXT

Syfer

CAP CER 0.027UF 16V X7R 0805

На залиха: 465.159

$0.21498

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв