VJ1206A182JBAAT4X

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
VJ1206A182JBAAT4X
Производителот
Vishay / Vitramon
Опис
CAP CER 1800PF 50V NP0 1206
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.18002
Листови со податоци онлајн
VJ1206A182JBAAT4X PDF
 • серија:VJ OMD
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1800 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:50V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination, High Voltage
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1206 (3216 Metric)
 • големина / димензија:0.132" L x 0.063" W (3.35mm x 1.60mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.067" (1.70mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
VJ0402D110KXCAP

VJ0402D110KXCAP

Vishay / Vitramon

CAP CER 11PF 200V C0G/NP0 0402

На залиха: 606.207

$0.16496

0603Y0500123MDT

0603Y0500123MDT

Syfer

CAP CER 0.012UF 50V X7R 0603

На залиха: 559.315

$0.17879

0603J0500330JCR

0603J0500330JCR

Syfer

CAP CER 33PF 50V C0G/NP0 0603

На залиха: 822.639

$0.12156

1812J2500181GCT

1812J2500181GCT

Syfer

CAP CER 180PF 250V C0G/NP0 1812

На залиха: 82.710

$1.32994

MD011A220JAB

MD011A220JAB

Elco (AVX)

CAP CER 22PF 100V NP0 2-DIP

На залиха: 37.969

$2.89705

C1206X472M8HAC7800

C1206X472M8HAC7800

KEMET

CAP CER 1206 4.7NF 10V ULTRA STA

На залиха: 2.044.571

$0.04891

C11AH3R6B-9ZN-X1T

C11AH3R6B-9ZN-X1T

Knowles DLI

CAP CER 0505

На залиха: 209.467

$0.47740

VJ0805D391GLCAJ

VJ0805D391GLCAJ

Vishay / Vitramon

CAP CER 390PF 200V C0G/NP0 0805

На залиха: 142.279

$0.70284

1812J1K20120GCT

1812J1K20120GCT

Syfer

CAP CER 12PF 1.2KV C0G/NP0 1812

На залиха: 83.269

$1.32101

GRM316R61E225KA12D

GRM316R61E225KA12D

TOKO / Murata

CAP CER 2.2UF 25V X5R 1206

На залиха: 196.078

$0.51000

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв