06033U680JAT2A

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
06033U680JAT2A
Производителот
Elco (AVX)
Опис
CAP CER 68PF 25V NP0 0603
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.06545
Листови со податоци онлајн
06033U680JAT2A PDF
 • серија:U
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:68 pF
 • толеранција:±5%
 • напон - номинален:25V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Ultra Low ESR
 • оценки:-
 • апликации:RF, Microwave, High Frequency
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:0603 (1608 Metric)
 • големина / димензија:0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.036" (0.91mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
1825J5000103KCT

1825J5000103KCT

Syfer

CAP CER 10000PF 500V C0G 1825

На залиха: 67.518

$1.62919

C1812X183G3JACAUTO

C1812X183G3JACAUTO

KEMET

CAP CER 0.018UF 25V U2J 1812

На залиха: 85.034

$1.29360

C907U360JYSDCA7317

C907U360JYSDCA7317

KEMET

CAP CER 36PF 400VAC SL RADIAL

На залиха: 1.165.501

$0.08580

C0805X622F8JACAUTO

C0805X622F8JACAUTO

KEMET

CAP CER 6200PF 10V U2J 0805

На залиха: 185.051

$0.54039

A221M15X7RH5UAA

A221M15X7RH5UAA

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP CER 220PF 100V X7R AXIAL

На залиха: 2.234.636

$0.04475

C1210C104G4JACAUTO

C1210C104G4JACAUTO

KEMET

CAP CER 0.1UF 16V U2J 1210

На залиха: 283.029

$0.35332

1825J2000222FCR

1825J2000222FCR

Syfer

CAP CER 2200PF 200V C0G/NP0 1825

На залиха: 18.166

$7.70630

VJ0603D121GXXAJ

VJ0603D121GXXAJ

Vishay / Vitramon

CAP CER 120PF 25V C0G/NP0 0603

На залиха: 221.827

$0.45080

1210J1K00820KCT

1210J1K00820KCT

Syfer

CAP CER 82PF 1KV C0G/NP0 1210

На залиха: 336.632

$0.29706

1812J0100560GCR

1812J0100560GCR

Syfer

CAP CER 56PF 10V C0G/NP0 1812

На залиха: 95.889

$1.14715

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв