1825Y6300102KXR

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
1825Y6300102KXR
Производителот
Syfer
Опис
CAP CER 1000PF 630V X7R 1825
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$1.59254
Листови со податоци онлајн
1825Y6300102KXR PDF
 • серија:FlexiCap™
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1000 pF
 • толеранција:±10%
 • напон - номинален:630V
 • температурен коефициент:X7R (2R1)
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Soft Termination
 • оценки:-
 • апликации:Boardflex Sensitive
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Surface Mount, MLCC
 • пакет / куќиште:1825 (4564 Metric)
 • големина / димензија:0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
 • висина - седење (макс):-
 • дебелина (макс):0.098" (2.50mm)
 • проред на олово:-
 • олово стил:-
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
0805J0630391JDT

0805J0630391JDT

Syfer

CAP CER 390PF 63V X7R 0805

На залиха: 441.735

$0.22638

GRM155R61C683JA88D

GRM155R61C683JA88D

TOKO / Murata

CAP CER MLCC

На залиха: 9.208.103

$0.01086

CDR32BP4R3BCZRAT

CDR32BP4R3BCZRAT

Vishay / Vitramon

CAP CER 4.3PF 100V BP 1206

На залиха: 286.270

$0.34932

0603J1000390FAT

0603J1000390FAT

Syfer

CAP CER 39PF 100V C0G/NP0 0603

На залиха: 165.084

$0.60575

C327C222GAG5TA7301

C327C222GAG5TA7301

KEMET

CAP CER 2200PF 250V C0G/NP0 RAD

На залиха: 166.755

$0.59968

1210J2K00471KXR

1210J2K00471KXR

Syfer

CAP CER 470PF 2KV X7R 1210

На залиха: 328.947

$0.30400

C1210X912F4HAC7800

C1210X912F4HAC7800

KEMET

CAP CER 1210 9.1NF 16V ULTRA STA

На залиха: 375.968

$0.26598

0805Y0161P80DFT

0805Y0161P80DFT

Syfer

CAP CER 1.8PF 16V C0G/NP0 0805

На залиха: 469.175

$0.21314

C1206X620J1HACAUTO

C1206X620J1HACAUTO

KEMET

CAP CER 1206 62PF 100V ULTRA STA

На залиха: 1.897.173

$0.05271

2225J0500182JCT

2225J0500182JCT

Syfer

CAP CER 1800PF 50V C0G/NP0 2225

На залиха: 46.921

$2.34434

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв