C318C189BAG5TA7301

Сликата е за референца, ве молиме контактирајте не за да ја добиете вистинската слика

Производител Дел
C318C189BAG5TA7301
Производителот
KEMET
Опис
CAP CER 1.8PF 250V C0G/NP0 RAD
Категорија
кондензатори
Семејство
керамички кондензатори
На залиха
0
Единечната цена
$0.30193
Листови со податоци онлајн
C318C189BAG5TA7301 PDF
 • серија:GoldMax 300 Comm C0G
 • пакет:Tape & Reel (TR)
 • статус на дел:Active
 • капацитет:1.8 pF
 • толеранција:±0.1pF
 • напон - номинален:250V
 • температурен коефициент:C0G, NP0
 • Работна температура:-55°C ~ 125°C
 • карактеристики:Low ESL
 • оценки:-
 • апликации:General Purpose
 • стапка на неуспех:-
 • тип на монтирање:Through Hole
 • пакет / куќиште:Radial
 • големина / димензија:0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
 • висина - седење (макс):0.235" (5.97mm)
 • дебелина (макс):-
 • проред на олово:0.200" (5.08mm)
 • олово стил:Formed Leads
испорачување Период на испорака За деловите што се на залиха, нарачките се проценуваат да се испорачаат за 3 дена.
InFortune испраќа нарачки еднаш дневно околу 17 часот, освен недела.
Откако ќе се испрати, проценетото време за испорака зависи од долунаведените превозници што сте ги избрале.
DHL Express, 3-7 работни дена.
DHL e-commerce, 12-22 работни дена.
Меѓународен приоритет на FedEx, 3-7 работни дена.
ЕМС, 10-15 работни дена.
Регистрирана воздушна пошта, 15-30 работни дена
Цени за испорака Цените за испорака за вашата нарачка може да се најдат во кошничката.
Опција за испорака Обезбедуваме меѓународен превоз со DHL, FedEx, EMS, SF Express и регистрирана воздушна пошта.
Следење на испорака Ќе ве известиме по е-пошта со број за следење штом ќе се испрати нарачката.
Можете исто така да го најдете бројот за следење во историјата на нарачки.
Враќање / гаранција Враќање Враќањата вообичаено се прифаќаат кога ќе се завршат во рок од 30 дена од датумот на испорака, ве молиме контактирајте со службата за корисници за овластување за враќање.
Деловите треба да бидат неискористени и во оригинално пакување.
Клиентот треба да ја преземе одговорноста за испораката.
Гаранција Сите купувања од InFortune доаѓаат со политика за враќање на пари од 30 дена, плус 90-дневна гаранција на InFortune против какви било производствени дефекти.
Оваа гаранција нема да се однесува на кој било предмет каде што дефектите се предизвикани од неправилно склопување на клиентот, неуспехот од страна на клиентот да ги следи упатствата, модификација на производот, небрежност или неправилно работење
Истражување

Топли производи

EEV-EB2W100SM
EEV-EB2W100SM
CAP ALUM 10UF 20% 450V SMD
UB-09-628-S(S)
UB-09-628-S(S)
ULTRA PANEL MOUNT BEEP ALARM
7490100110
7490100110
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD
EZE480D12R
EZE480D12R
SSR RELAY SPST-NO 12A 48-660V
UBX-M8030-KT-B3000A
UBX-M8030-KT-B3000A
IC GPS GNSS CHIP M8 40QFN PRO

Препорачано за тебе

Слика Број на дел Опис Акции Единечната цена Купи
VJ1206Y391KBCAT4X

VJ1206Y391KBCAT4X

Vishay / Vitramon

CAP CER 390PF 200V X7R 1206

На залиха: 648.382

$0.15423

18121C184KAT2A

18121C184KAT2A

Elco (AVX)

CAP CER 0.18UF 100V X7R 1812

На залиха: 260.674

$0.38362

C1210X154K4JAC7800

C1210X154K4JAC7800

KEMET

CAP CER 0.15UF 16V U2J 1210

На залиха: 370.233

$0.27010

1210J0630183KAR

1210J0630183KAR

Syfer

CAP CER 0.018UF 63V C0G/NP0 1210

На залиха: 108.175

$0.92442

1111J1500751GQT

1111J1500751GQT

Syfer

CAP CER 750PF 150V C0G/NP0 1111

На залиха: 58.112

$1.89289

K681J15C0GK53H5

K681J15C0GK53H5

Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric

CAP CER 680PF 200V C0G/NP0 RAD

На залиха: 875.733

$0.11419

2220J2K50272KXT

2220J2K50272KXT

Syfer

CAP CER 2700PF 2.5KV X7R 2220

На залиха: 73.246

$1.50178

1812J6K00821JXT

1812J6K00821JXT

Syfer

CAP CER 820PF 6KV X7R 1812

На залиха: 130.306

$0.76742

C1210X153M8JACAUTO

C1210X153M8JACAUTO

KEMET

CAP CER 0.015UF 10V U2J 1210

На залиха: 709.672

$0.14091

0805Y2500273JDT

0805Y2500273JDT

Syfer

CAP CER 0.027UF 250V X7R 0805

На залиха: 266.588

$0.37511

Категорија на производи

додатоци
278 Предмети
//image.in-fortune.com/sm/p397331/125309-01.jpg
Врв